Italië zet grof geschut in bij bestrijding wilde zwijnen
In Noordwest-Italië mag nu ook 's nachts op wilde zwijnen worden gejaagd. Er zijn sinds de eerste melding in januari al 66 zwijnen gevonden met Afrikaanse varkenspest en het aantal besmettingen loopt nog steeds op.

Italië werd begin januari opgeschrikt door de eerste melding van een wild zwijn met Afrikaanse varkenspestvirus buiten Sardinië. Om de verspreiding van het virus te stoppen, zijn 15 maart speciale maatregelen doorgevoerd om de zwijnenpopulaties in de regio Piemonte en Ligurië flink te verkleinen.
Door uitzonderingen op de regelgeving mogen jagers de dieren ook 's nachts bejagen. Een voorwaarde is dat ze daarbij nachtzichtapparatuur gebruiken.
In de besmette zone en het toezichtsgebied is de toepassing van de nieuwe maatregelen een prioriteit. Jagers moeten ze direct en met de grootst mogelijke intensiteit uitvoeren. De regionale maatregelen stoppen weer per 30 juni.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners


Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
Fendt 309 CA
1998, P.O.A.
-
Joskin weilandbloter 2.75
Gebruikt, P.O.A.
-
Gianni Ferrari GTR200
2015, P.O.A.
-
Case IH International 845 XL trekker (SOM) #695190
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Medewerker Akkerbouw
Landbouwbedrijf Oosthof - Rilland
Redacteur Business & Markten
Nieuwe Oogst - Zwolle, Nederland
Gezocht: enthousiaste expert in landbouw en verkeer voor het schrijven van nieuwe examenvragen
CBR - NL
Docent Mobiele werktuigen (0,8 - 1,0 fte)
Firda - Heerenveen
Docent – adviseur bodemgebruik/voederteelt
HAS green academy - 's-Hertogenbosch
Weer
-
Donderdag22° / 16°25 %
-
Vrijdag26° / 13°0 %
-
Zaterdag26° / 15°95 %