Veel onduidelijkheid over codering op plantenpaspoort
Bij veel laanboomkwekers heerst onduidelijkheid over welke code ze moeten aanvragen tijdens de veldkeuring, zodat het EU-plantenpaspoort voldoet aan de bestemming. Dat meldt LTO-vakgroep Bomen, Vaste Planten en Zomerbloemen.

Per land kunnen andere of aanvullende codes nodig zijn. Als de juiste codes tijdens de veldkeuring niet zijn aangevraagd, dan kan de order niet naar het betreffende land worden geëxporteerd.
Om te weten wat kwekers tijdens de veldkeuring moeten melden, kunnen zij op de website van de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit een lijst met codes downloaden. Zij moeten er wel rekening mee houden dat deze lijst niet hetzelfde blijft. Er wordt dan ook aangeraden om met enige regelmaat een actuele lijst te downloaden.
Volgens LTO-vakgroep Bomen, Vaste Planten en Zomerbloemen gaat het om een ingewikkelde en uitgebreide lijst. De vakgroep adviseert kwekers om deze vanuit de cultuurgroep met de vaste keurmeester van Naktuinbouw te bespreken.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners



Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
POTTINGER HIT 910 AZ
2010, P.O.A.
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X127 (MID) #692296
Gebruikt, € 3.950
-
John Deere Professionele zitmaaier / tuintrekker X950R (SOM) #694589
Gebruikt, P.O.A.
-
Kuhn GF10601
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Campagne Marketeer
LTO Bedrijven - Wageningen, Nederland
Meewerkend voorman/-vrouw teelt
IBN - Beugen
Projectmedewerker biodiversiteit
Agrarische Natuurvereniging Oost Groningen - Vlagtwedde, Westerwolde
Medewerker Agrarisch Natuurbeheer
Agrarische Natuurvereniging Oost Groningen - Vlagtwedde, Westerwolde
Weer
-
Zondag21° / 14°95 %
-
Maandag19° / 12°50 %
-
Dinsdag19° / 11°75 %