NAK verruimt kwaliteitsnormen voor beschadiging lijnzaad
De Vaste Commissie voor zaaizaden van keuringsdienst NAK heeft op verzoek van branchevereniging Plantum besloten de nieuwe kwaliteitsnormen voor beschadiging van lijnzaad direct toe te passen.

Dat betekent 10 procent voor waardering I en 20 procent voor waardering II. Deze normen stonden op respectievelijk 5 en 10 procent. In eerste instantie zouden de nieuwe verruimde normen pas gelden met ingang van de oogst van 2022. De Vaste Commissie had deze in november 2021 al aangenomen.
Beschadigingen hebben doorgaans een negatieve invloed op de kiemkracht. De kiemkrachtsanalyse geeft een goede indicatie hiervan. Alleen wordt bij lijnzaad een maximumnorm aan beschadigingen nodig geacht om de kwaliteit en kiemkracht extra te borgen.
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners


Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
Pottinger Jumbo 8010L
2016, P.O.A.
-
New Holland Tractor T7.210 (SO) #179478
Gebruikt, P.O.A.
-
John Deere Tractor 6120M (MG) #692292
Gebruikt, P.O.A.
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X107 (BS) #692286
Gebruikt, P.O.A.
Weer
-
Zaterdag19° / 6°5 %
-
Zondag19° / 7°0 %
-
Maandag20° / 6°10 %