GroentenFruit Huis pleit voor 0 procent btw
Het GroentenFruit Huis pleit voor 0 procent btw op groente en fruit. De koepelorganisatie voor handelaren in groente en fruit reageert hiermee op een Brusselse afspraak die dit mogelijk maakt.

Europese ministers van Financiën zijn het deze week eens geworden om lidstaten de mogelijkheid te bieden het btw-tarief op 0 procent te zetten. In de huidige Europese regelgeving ligt het minimale btw-percentage nog op 5. Verwacht wordt dat het nieuwe akkoord tussen de Europese ministers van Financiën begin 2022 wordt omgezet in wetgeving.
GroentenFruit Huis pleit al jaren voor een lager btw-tarief op groente en fruit om op deze wijze een bijdrage te leveren aan een meer gezonde leefstijl en is blij met deze ontwikkeling. De Nederlandse overheid heeft het btw-percentage op groente en fruit begin 2019 verhoogd van 6 naar 9 procent.
Doorbraak
Janine Luten, directeur GroentenFruit Huis: 'De mogelijkheid die vanuit Brussel wordt geboden om een nultarief op groente en fruit in te kunnen voeren, zien wij als een doorbraak. Wij hopen dat het nieuwe kabinet dit nu ook meeneemt in een nieuw regeerakkoord.'
Europese ministers zijn het eens geworden om lidstaten de mogelijkheid te bieden om het btw-tarief op 0% te zetten #groenten & #fruit. @GFHuis pleit al jaren voor een lager btw-tarief op #AGF en is blij met deze ontwikkeling. Nu is de NL politiek aan zet! https://t.co/2hRAZEBvi1
— GFHuis (@GFHuis) December 8, 2021
Dat is volgens haar een geweldige kans om gezonde voeding voor iedere Nederlander toegankelijk te maken. 'Een gezonde leefstijl heeft een grote meerwaarde voor onze samenleving. De pandemie heeft dat helaas zeer pijnlijk duidelijk gemaakt.'
Lagere inkomens op achterstand
Een lager btw-tarief op groente en fruit is zeer welkom in een tijd van hoge inflatie, aldus GroentenFruit Huis. Uit onderzoek is gebleken dat de btw-verhoging de barrière voor veel Nederlanders om te kiezen voor groente en fruit heeft verhoogd. Vooral mensen met een lager inkomen zijn hierdoor geraakt. GroentenFruit Huis vraagt het nieuwe kabinet dan ook met klem te investeren in een gezonde toekomst.
Bekijk meer over:
Lees ook
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
Kubota M5091 DTHQ
Gebruikt, P.O.A.
-
Massey Ferguson MF 5711 M Dyna-4
Nieuw, P.O.A.
-
Leyl Welger RPC 445 Tornado
2012, € 25.000
-
CVT 6205
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Transportplanner voor paardenmest (m/v)
Walkro Grondstoffen BV - Columbusweg, 5927, 5928 Venlo, 5927, 5928
Gewasmedewerker Volle Grond
Wageningen University & Research - Wageningen
Vacature businessmanager Poultry Expertise Centre/ Calf Expertise Centre (PEC/ CEC) 0,8 – 1 fte
Poultry Expertise Centre - Barneveld, Nederland
Ondernemende adviseur / Teamleider AGRO
Aelmans Adviesgroep - Baexem, Leudal
Strategisch adviseur agro
Aelmans Adviesgroep - Baexem, Leudal
Weer
-
Woensdag6° / -5°10 %
-
Donderdag5° / -2°10 %
-
Vrijdag7° / 0°10 %