Veiling ZON verkoopt minder volume aan de klok
Veiling ZON fruit & vegetables in het Limburgse Venlo heeft dit jaar tot oktober 17 procent minder volume verkocht aan de klok dan in dezelfde periode in 2020. De totale middenprijs in dezelfde periode lag daarentegen 13 procent hoger dan in 2020.

Dit jaar werd tot oktober 37 procent van het gehele volume van ZON verkocht via klokverkoop, meldt de veiling. De verkoopresultaten aan de klok bij de veiling wisselden deze zomer per product. Die waren afhankelijk van het beschikbare aanbod van de betreffende producten in de markt.
Zo waren de prijzen van diverse tomatensoorten, ijsbergsla en sla deze zomer hoog. De prijzen van paprika, venkel, prei, minikomkommers en diverse koolsoorten vielen juist tegen. Verder meldt ZON volop bezig te zijn met de voorbereidingen voor de installatie van het nieuwe kloksysteem Kosmos. De implementatie ervan staat gepland voor begin februari 2022.
De laatste week van oktober is de veiling gestart met het gefaseerd aanvoeren van producten uit Spanje. Om te voorkomen dat er geen gat ontstaat in de aanvoer, is een kleine overlap in de aanvoer van Nederlandse en Spaanse producten gewenst.
Bekijk meer over:
Lees ook
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners


Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
JOHN DEERE 6120M (LIE) #63476
Gebruikt, P.O.A.
-
Case IH PUMA 160 CVX
2014, P.O.A.
-
JOHN DEERE X127 ZITMAAIER (HIL) #692301
Gebruikt, € 3.950
-
JOHN DEERE X127 ZITMAAIER (HAE) #692669
Gebruikt, € 3.950
Vacatures
Vertegenwoordiger M/V
KI Kampen - Dalfsen, Nederland
Administratief medewerker akker-, land- of tuinbouw
Wageningen University & Research - Wageningen
Meewerkend voorman/-vrouw teelt
IBN - Beugen
Weer
-
Vrijdag20° / 11°5 %
-
Zaterdag20° / 12°30 %
-
Zondag21° / 9°0 %