Afrikaanse varkenspest gevonden op bedrijf in Duitsland
Op een vleesvarkensbedrijf in het Duitse district Rostock (Mecklenburg-Vorpommern) is Afrikaanse varkenspest vastgesteld. Het is niet bekend hoe de dierziekte het bedrijf is binnengekomen.
Nadat verschillende varkens op het bedrijf stierven, onderzocht het Rijksbureau voor Landbouw, Voedselveiligheid en Visserij de eerste monsters. Volgens het ministerie van Milieu bleek uit een PCR-test dat de dieren besmet waren met de ziekteverwekker van Afrikaanse varkenspest.
Nader onderzoek door het Friedrich Loeffler Instituut (FLI) heeft het vermoeden nu bevestigd, zoals gemeld door het Federale Ministerie van Voedsel en Landbouw.
Derde deelstaat
Met Mecklenburg-Vorpommern is het nu de derde deelstaat van Duitsland waar Afrikaanse varkenspest is vastgesteld. Tot dusver zijn er uitbraken geweest in Brandenburg en Saksen. Inmiddels zijn daar bijna 2.700 gevallen van Afrikaanse varkenspest vastgesteld. De meeste bij wilde zwijnen.
Het FLI doet nu onderzoek naar hoe de ziekte het bedrijf is binnengekomen.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

Gewichtblok 1450 kg TOP
Gebruikt, P.O.A.
-

John Deere 6090M trekker (HEN) #691710
Gebruikt, P.O.A.
-

Kuhn GF 10601 T0 schudder
Gebruikt, P.O.A.
-

JOHN DEERE X127 ZITMAAIER (KOU) #692304
Gebruikt, € 3.950
Vacatures
Beleidsmedewerker Boomkwekerij
Royal Anthos - Hillegom
Teamleider teelt
IBN - Schaijk
Technisch Specialist
Pater Bloembollen - Spierdijk
Internationaal Accountmanager
Schaap Holland BV - Biddinghuizen
Stagiair(e) Redacteur Akker- en Tuinbouw
Nieuwe Oogst - NL
Weer
-
Maandag13° / 6°45 %
-
Dinsdag14° / 10°10 %
-
Woensdag16° / 10°15 %















