Aardappeltermijnmarkt verliest 3 euro in een week
De notering voor aprilcontract 2022 voor fritesaardappelen op de termijnmarkt van EEX in Leipzig keldert deze week naar een niveau van 17,40 euro per 100 kilo.

Een week geleden noteerde de termijnmarkt voor de levering van fritesaardappelen op april 2022 nog 20,50 euro per 100 kilo. De vlotte daling heeft alles te maken met de onzekere stemming op de aardappelmarkt vanwege de oplopende coronabesmettingen. Het is nog onduidelijk wat de gevolgen hiervan zijn voor de afzet van aardappelen de komende periode.
Analisten constateren dat kopers op de aardappelmarkt terughoudender zijn dan voorgaande weken. Wel lijkt het erop dat de aardappelindustrie op volle kracht blijft draaien. Voor hun grondstofvoorziening maken de verwerkers momenteel veelal gebruik van de laatste aardappelen die op contract afland worden geleverd.
PotatoNL noteert nog wel hoger
Aan het begin van de week verhoogde PotatoNL nog wel de noteringen van fritesgeschikte aardappelen voor de actuele markt. Voor categorie I steeg de notering 88 cent naar 12,75 tot 18,50 euro per 100 kilo. Voor categorie II betreft de stijging 1 euro naar 18 tot 21 euro per 100 kilo. Belgapom in België noteert voor Fontane al weken op rij 12 euro per 100 kilo.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners



Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
Case IH FARMALL 55C
2012, P.O.A.
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X147R (HA) #692771
Gebruikt, P.O.A.
-
New Holland TS135A
2004, P.O.A.
-
Case IH PUMA 185 CVX
2014, P.O.A.
Weer
-
Zaterdag19° / 6°5 %
-
Zondag19° / 7°0 %
-
Maandag20° / 6°10 %