Europese gasprijs omlaag door grotere leveringen Rusland
De Europese gasprijs is woensdag verder omlaaggegaan doordat Rusland de gasleveringen aan Europa verhoogt. Er wordt meer gas vervoerd door pijpleidingen die lopen via Polen en Oekraïne.
De prijs van een megawattuur gas op de Nederlandse termijnmarkt daalde met meer dan 6 procent tot minder dan 68 euro. Dat is het laagste niveau in ongeveer een week. Begin oktober piekte de gasprijs nog op meer dan 160 euro. De prijzen liggen nog wel flink hoger dan begin dit jaar.
President Vladimir Poetin had beloofd dat deze week meer gas geleverd zou worden door Rusland, de belangrijkste gasleverancier van Europa. Eerst moesten de Russische voorraden worden aangevuld en dat is gedaan. Het Russische staatsgasconcern Gazprom is nu bezig de voorraden in Europa aan te vullen. Overigens liggen de gasleveringen door Rusland nog wel altijd lager dan normaal in deze tijd van het jaar.
De Russische energieminister Nikolaj Shoelginov zei woensdag dat het land zijn gasproductie dit jaar met 12 procent gaat verhogen naar 777 miljard kubieke meter.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

JOHN DEERE X590 ZITMAAIER INCL 54A MAAIDEK (MID) #692207
Gebruikt, € 10.891
-

John Deere 6M 220 trekker (BEN) #693548
Gebruikt, P.O.A.
-

Kverneland Taarup 80110 schudder
2010, P.O.A.
-

Deutz Fahr 6185 TTV trekker (STE) #779278
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Medewerker schadeverzekeringen
Vereinigte Hagel agrarische verzekeringsmaatschappij - Smilde, Midden-Drenthe
Directeur
BoerenNatuur Zuid-Hollandse Delta - Westmaas, Nederland
Duurzaamheidsadviseur agrarische sector
EVO Kompas - Oirschot
Financieel administratief medewerker agrarisch
Wageningen Universiteit/ Wageningen University - Meijel, Peel En Maas
Verkoper Binnendienst Glastuinbouw
KaRo BV - Zwaagdijk, Noord-Holland,
Weer
-
Donderdag17° / 11°75 %
-
Vrijdag19° / 11°5 %
-
Zaterdag20° / 14°60 %















