Van Hall Larenstein en De Marke gaan samenwerken
Hogeschool Van Hall Larenstein (HVHL) is een samenwerking aangegaan met agro-innovatiecentrum De Marke in het Gelderse Hengelo. Studenten en onderzoekers gaan samen regionale landbouwvraagstukken oppakken.

Een delegatie van de hogeschool bracht afgelopen week samen met het AOC Zone.college een bezoek aan de proefboerderij van De Marke. De organisaties willen bijdragen aan transitievraagstukken van de landbouw in de Achterhoek door regionaal de krachten van bedrijfsleven, onderwijs en onderzoek te bundelen.
Het lectoraat 'Gebiedsgerichte transities naar kringlooplandbouw' van lector Rik Eweg start een onderzoek naar de agrosector. Daarbij staat de vraag centraal hoe deze sector, met behoud van het verdienvermogen, zijn milieu-impact sterk kan verminderen en de biodiversiteit kan vergroten.
Multidisciplinaire aanpak
'De complexiteit van de situatie in de landbouw vraagt om een multidisciplinaire aanpak. Hierbij kunnen studenten van verschillende opleidingen, op verschillende niveaus en uit verschillende landen hun eigen bijdrage leveren', zegt Ben Rankenberg, docent en onderzoeker bij HVHL.
'Dit kunnen wij direct in het bestaande projectonderwijs opnemen. Studenten moeten kunnen leren van onderzoek en hun steentje kunnen bijdragen aan de uitvoering ervan. Maar ze moeten ook richting kunnen geven aan het onderzoek.'
Belangrijke rol voor De Marke
De samenwerking blijft niet beperkt tot het ene lectoraat. Ook op langere termijn gaat de hogeschool zich actief inzetten voor maatschappelijke thema's in de regio en daarbij het praktijkgericht onderzoek en onderwijs versterken. 'Het prachtige netwerk en de faciliteiten van De Marke gaan hierbij een belangrijke rol spelen', stelt voorzitter Jan van Iersel van het College van Bestuur van Van Hall Larenstein.
Directeur Jaap Gielen van De Marke geeft aan dat de diversiteit aan opleidingen van de hogeschool garantstaat voor een verrijking aan inzichten en innovatief vermogen binnen de sector. 'Het bezoek heeft aangetoond dat er interesse is om te gaan ontdekken hoe we elkaar, samen met het bedrijfsleven en andere kennispartners, kunnen gaan versterken.'
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners


Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
JOHN DEERE X127 ZITMAAIER (MOL) #692688
Gebruikt, € 3.950
-
Fendt 716 S4 Power Plus
2018, P.O.A.
-
Rumptstad Stoppelploeg
Gebruikt, P.O.A.
-
Lely Splendimo 900MC vlindermaaier
2015, P.O.A.
Vacatures
Medewerker Akkerbouw
Landbouwbedrijf Oosthof - Rilland
Redacteur Business & Markten
Nieuwe Oogst - Zwolle, Nederland
Gezocht: enthousiaste expert in landbouw en verkeer voor het schrijven van nieuwe examenvragen
CBR - NL
Docent Mobiele werktuigen (0,8 - 1,0 fte)
Firda - Heerenveen
Docent – adviseur bodemgebruik/voederteelt
HAS green academy - 's-Hertogenbosch
Weer
-
Dinsdag17° / 12°80 %
-
Woensdag18° / 12°80 %
-
Donderdag20° / 14°20 %