Meeste Duitsers willen klimaatlabel op voedselverpakking
Ongeveer driekwart van de Duitsers vindt dat er op voedselverpakking een klimaatlabel moet komen. Zo'n label moet duidelijk maken of en hoe de productie van dat voedsel meewerkt aan klimaatverandering.

Bijna twee derde (56 procent) van de Duitsers is zelfs bereid daar het consumptiepatroon op aan te passen, waarvan de helft (31 procent) dat nu al zeker weet. Dat blijkt uit een opinieonderzoek in opdracht van het Zwitserse voedingsbedrijf Nestlé, in samenwerking met het Duitse Allenbach Instituut.
Er werden maart dit jaar 2.511 burgers tussen de 14 en 84 jaar online ondervraagd. Zowel in Duitsland - de grootste afzetmarkt voor Nederlandse agrarische producten - als in de Europese Unie wordt al geruime tijd gesproken over de (verplichte) invoering van een klimaatlabel.
Het hoe en wat daarvan is nog steeds niet duidelijk. De recente coronapandemie heeft de behoefte versterkt om te weten 'waar ons voedsel vandaan komt', zeggen de opinieonderzoekers. Consumenten willen meer duidelijkheid over de klimaatgevolgen van voedselproductie.
Forse prijsverhogingen
Ongeveer driekwart van de ondervraagden wil meer betalen voor klimaatvriendelijke producten, 17 procent zelfs aanzienlijk meer. In het geval van vlees zegt de helft een forse prijsverhoging te accepteren om redenen van klimaatbescherming, 31 procent niet. In het Duitse parlement ligt momenteel de vraag voor of 'milieuvriendelijke voedselindustrie' gesubsidieerd moet worden uit de (algemene) belastingpot of uit een nieuwe 'vleestaks'.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
Lemken Opal 90
Gebruikt, P.O.A.
-
John Deere - 6145R AP AT FH PTO
2016, € 87.500
-
John Deere - 6155R AP + BOS HE8044-Fce-HD
2021, P.O.A.
-
Niemeyer Twin745VS dubbele hark
2005, P.O.A.
Vacatures
Dierinhoudelijk Expert Beter Leven keurmerk
De Dierenbescherming - Den Haag
Agrarisch Financieel Bedrijfseconomisch Specialisten
Wageningen University & Research - Wageningen
Projectleider
Agrarische Natuurvereniging Oost Groningen - Vlagtwedde, Westerwolde
Adviseur duurzaamheidsstrategie landbouw
Schuttelaar & Partners - Wageningen
Aardappel selecteur provincie Groningen
Abiant - NL
Weer
-
Zondag31° / 18°0 %
-
Maandag30° / 16°5 %
-
Dinsdag27° / 14°10 %