Onderstammen zagen voor naderende vorst
Bastiaan Woolderink van boomkwekerij Kriellaars is deze week met twee collega's druk bezig om een laatste hoek onderstammen te zagen vlakbij Biddinghuizen in Flevoland.

Vanuit zijn cockpit kijkt de boomkweker geconcentreerd naar het zaagblad van de rooimachine voor de onderstammen. Hij legt uit dat het belangrijk is om de onderstammen net boven het moerbed af te zagen. 'Dit is een relatief jong moerbed en dan is het vaak lastig om de juiste hoogte voor het zagen te bepalen. Het doel is om goed bewortelde onderstammen te rooien, maar we willen ook het moerbed intact houden.'

Woolderink werkt bij boomkwekerij Kriellaars in Espel in de Noordoostpolder. Deze week rooit hij in loonwerk kweeonderstammen in de buurt van Biddinghuizen. Het betreffende moerbed is van boomkweker Cornelissen in het Gelderse Tiel. Die kweker gebruikt de onderstammen voor zijn perenbomen.
'Het is nu even gas geven om voor de vorstperiode nog zoveel mogelijk onderstammen van het land te halen. Als het vriest, heeft de boomkweker voldoende tijd om te sorteren', zegt Woolderink. 'Het zijn de laatste loodjes van dit seizoen. Hierna nog een laatste perceel in Oostelijk Flevoland, dan is het zaagwerk weer klaar.'
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners



Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
Rumptstad Stoppelploeg
Gebruikt, P.O.A.
-
Honda HF2417K4 HB
2018, P.O.A.
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X127 (EL) #692315
Gebruikt, P.O.A.
-
Kuhn GF8501MH schudder
2008, P.O.A.
Weer
-
Zaterdag19° / 6°5 %
-
Zondag19° / 7°0 %
-
Maandag20° / 6°10 %