Nieuw onderzoek naar alternatieven mestinjectie
Ingenieursbureau Bioclear Earth gaat onderzoek doen naar het effect van alternatieve vormen van bemesting op het leven in de bodem.

Het Groningse bureau gaat het injecteren van drijfmest vergelijken met de injectie van digestaat en het bovengronds uitrijden van vaste mest. Met deze soorten mest wordt er op drie boerenbedrijven een representatief perceel bewerkt en gemonitord. De looptijd van het onderzoek is een volledig groeiseizoen, waarin op vijf momenten wordt bemonsterd en geanalyseerd.
Doel van dit onderzoek is alternatieven te vinden voor drijfmestinjectie, die beter zijn voor de bodemkwaliteit. Een betere bodemkwaliteit is goed voor de opbrengst. Ook raakt de bodem minder snel uitgeput. Daarnaast is een verwacht gunstig effect dat de uitstoot van stikstof hierdoor vermindert.
Provincie Groningen subsidieert dit onderzoek met een bijdrage van 48.000 euro. Ook de provincies Drenthe en Fryslân financieren mee, evenals Friesland Campina. De zuivelonderneming ziet in het project een goede aansluiting met het eigen programma voor monovergisting.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners




Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
John Deere Professionele zitmaaier / tuintrekker X950R (LIE) #694586
Gebruikt, P.O.A.
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X350 (SOM) #692329
Gebruikt, € 5.313
-
Kuhn GF 10601 T0 schudder
Gebruikt, P.O.A.
-
John Deere Tractor 6R 155 (ETT) #27195
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Administratief medewerker akker-, land- of tuinbouw
Wageningen University & Research - Wageningen
"Wij zoeken jou, natuurlijk!" Een gedreven veldmedewerker met oog voor gezonde landbouw.
Coöperatie Natuurrijk Limburg - Roermond
Meewerkend voorman/-vrouw teelt
IBN - Beugen
Weer
-
Zaterdag24° / 12°20 %
-
Zondag22° / 13°10 %
-
Maandag20° / 12°55 %