Teller besmette nertsenbedrijven op 40
Het aantal nertsenbedrijven dat besmet is met het coronavirus, is gestegen naar 40. Maandagavond werd een besmetting op een nertsenbedrijf in het Limburgse Ven-Zelderheide bevestigd. Eerder die dag gaf het ministerie van LNV al aan dat dit bedrijf vermoedelijk besmet was met het coronavirus.
Het gaat om een bedrijf met ongeveer 420 moederdieren. De coronabesmetting is aan het licht gekomen door melding van ziekteverschijnselen bij de nertsen. Het bedrijf wordt zo spoedig mogelijk geruimd.
Op korte termijn komt het Outbreak Management Team Zoönosen (OMT-Z) met een advies over het mogelijk preventief ruimen van alle nertsenbedrijven.
Stoppersregeling
Het rijk werkt ondertussen aan een stoppersregeling waarmee nertsenbedrijven op korte termijn vrijwillig hun bedrijfsvoering kunnen beëindigen. In 2024 stoppen nertsenhouderijen conform het wettelijk verbod sowieso hun activiteiten.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

John Deere 6130R (DAA) #694886
Gebruikt, P.O.A.
-

Iseki TM 3185 compacttractor
Gebruikt, P.O.A.
-

Valtra T234D
Gebruikt, P.O.A.
-

Fendt 826 S4 Vario Profi Plus+ RTK
2015, P.O.A.
Vacatures
Bestuurslid Vakgroep Konijnenhouderij
LTO Nederland - NL
Directeur Verenigingsbureau VAB
VAB - NL
Veldcoördinator en ecologisch medewerker Agrarisch Natuur- en Landschapsbeheer
Boerennatuur Noordwest Overijssel - Staphorst
Projectleider
Boerennatuur Noordwest Overijssel - Staphorst
Gezocht; Allround bedrijfsleider Veen-natuurmelkveebedrijf
Stichting VIP Hegewarren - Oudega, Smallingerland
Weer
-
Woensdag9° / 2°20 %
-
Donderdag3° / 0°10 %
-
Vrijdag4° / -1°60 %












