NVWA controleert scherper op importzaad tomaten
De Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA) start deze week met een verscherpte controle van geïmporteerde tomaten- en paprikazaden op Tomato Brown Rugose Fruit Virus (ToBRFV).
De autoriteit stelt dat er regelmatig meldingen binnenkomen van verdenkingen van ToBRFV op tomatenzaad bij import. De NVWA heeft diverse partijen getest en besmet bevonden.
Volgens de NVWA worden noodmaatregelen tegen ToBRFV binnenkort door de Europese Unie aangescherpt en moeten lidstaten naar verwachting daarom 20 procent van de importzendingen van tomaten- en paprikazaden toetsen.
150 partijen
In totaal zullen 50 partijen paprikazaad en 150 partijen tomatenzaad worden bemonsterd door inspecteurs van Naktuinbouw en KCB, laat de NVWA weten.
'De resultaten van de monitoring worden gebruikt om zo nodig gerichter en intensiever te toetsen bij import van zaden uit landen waar een groter risico op besmetting met ToBRFV aanwezig is', meldt de autoriteit.
Lees ook
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

KUHN VARI-MASTER PLOEG (REU) #28242
Gebruikt, € 42.500
-

Kuhn GF 17012 schudder
Gebruikt, € 34.000
-

Pöttinger Top 4.20
Gebruikt, P.O.A.
-

JOHN DEERE X127 ZITMAAIER (KOU) #692304
Gebruikt, € 3.950
Vacatures
Gezocht; Allround bedrijfsleider Veen-natuurmelkveebedrijf
Stichting VIP Hegewarren - Oudega, Smallingerland
Weer
-
Vrijdag11° / 7°30 %
-
Zaterdag10° / 7°20 %
-
Zondag9° / 6°5 %












