Bladluissituatie nog steeds ongunstig
De bladluissituatie is vroeg en nog steeds ongunstig. Dat blijkt uit de gele vangbakken van de NAK, die inmiddels zo'n twee weken zijn afgetapt.

De NAK heeft tijdens het afkloppen, de zogenaamde duizenplantentellingen, extreem veel virusoverbrengende bladluizen gevonden. Deze trend heeft zich in eerste instantie voortgezet bij de aftap van de gele vangbakken.
Door de lage temperaturen en doordat er lokaal veel neerslag is gevallen, leek het aantal bladluizen af te nemen. Toch worden er ook de laatste dagen weer aanzienlijke aantallen bladluizen gevangen. 'Opvallend is dat de belangrijkste overbrenger van het Y-virus, de groene perzikluis, relatief veel in de vangsten aanwezig is', meldt de NAK.
Uit de cijfers van de NAK blijkt dat de geaccumuleerde vectorendruk op veel plaatsten de 20 al is overschreden. Een waarde die vaak pas later in het seizoen wordt bereikt. Hieruit is af te leiden dat de bladluissituatie vroeg en nog steeds ongunstig is.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners




Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
John Deere Tractor 6R 130 (MD) #23453
Gebruikt, P.O.A.
-
Frontgewicht, staal - beton gewicht , 600, 800 ,1100 kilogram
Gebruikt, € 750
-
Case IH PUMA 260 CVX AFS CONNECT
Gebruikt, P.O.A.
-
John Deere Tractor 6130R (ZOB) #27820
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Product Marketing Specialist
KWS BENELUX BV - Etten-Leur
Adviseur landelijk gebied
Gemeente Bronckhorst - Hengelo, Bronckhorst
(Aankomend) Specialist/Adviseur agrarische wet- en regelgeving (min. 32 uur)
ComponentAgro B.V. - NL
Medewerker Grondzaken
Vermilion Energy - Harlingen
Medewerker of herdsmanager melkveebedrijf
A.J.M.Buijs BV Slagkampweg 6 Rosmalen - Rosmalen, 's-Hertogenbosch
Weer
-
Donderdag21° / 13°20 %
-
Vrijdag21° / 13°70 %
-
Zaterdag20° / 9°5 %