Ngo's pleiten voor minder veehouderij in Europese Unie
Een samenwerkingsverband van twintig ngo's, voornamelijk milieuorganisaties, wil dat de Europese Commissie het verminderen van de productie van vlees, zuivel en eieren opneemt in de Farm to Fork-strategie.
De organisaties dringen aan op een extensievere, circulaire veehouderij en meer aandacht voor dierenwelzijn. Zij schrijven dit in een brief die onder anderen is gericht aan Eurocommissarissen Janusz Wojciechowski (Landbouw en Plattelandsontwikkeling) en Frans Timmermans (Green Deal). De brief is ondertekend door onder meer World Wide Fund for Nature (WWF), Greenpeace, Slow Food Europe en het Institute for Agriculture & Trade Policy (IATP).
Boerderijdieren hebben wel degelijk een plaats in duurzame voedsel- en landbouwsystemen 'als onderdeel van uitgebreide, circulaire en gemengde landbouwmodellen', schetsen de samenwerkende organisaties. Maar de coalitie vreest dat de huidige Europese veehouderijsystemen niet houdbaar zijn door een, wat zij noemen, overconsumptie van vlees, zuivel en eieren.
De Europese Commissie komt eind maart met de plannen voor verduurzaming van het toekomende Europese landbouwbeleid, oftewel de Farm to Fork-strategie.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

Kongskilde Vibroflex cultivator (ZIJ) #757380
Gebruikt, P.O.A.
-

Steyr 6185 CVT
Gebruikt, P.O.A.
-

Front PTO valtra 4 serie
Gebruikt, P.O.A.
-

John Deere 6R 150 trekker (OLD) #708784
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Verkoper Binnendienst Glastuinbouw
KaRo BV - Zwaagdijk, Noord-Holland,
Accountmanager Organische Bodemverbeteraars
Comgoed B.V. - NL
Projectmedewerker BoerenNetwerk – Natuurinclusieve Landbouw
Wij.land - Abcoude
Teamleider instroom kwekerij
IBN - Schaijk
Senior Adviseur Gewassenverzekeringen
AgriVer U.A. - Zoetermeer
Weer
-
Woensdag26° / 20°0 %
-
Donderdag22° / 16°0 %
-
Vrijdag23° / 14°5 %
















