Vogelgriep komt steeds dichter bij Nederland
De vogelgriep komt weer wat verder richting Nederland. De werelddiergezondheidsorganisatie OIE meldde maandag een uitbraak van hoogpathogene aviaire influenza H5N8 in het zuidwesten van Duitsland in de plaats Bretzfeld, in de deelstaat Baden-Württemberg.
Het betreft een uitbraak bij een hobbydierenbedrijf met zeventig stuks pluimvee, waaronder leghennen, ganzen en eenden. De autoriteiten hebben de gebruikelijke maatregelen genomen.
Pluimveeorganisatie Avined roept iedere pluimveehouder op om alert te zijn. Ondernemers moeten de biosecurity op hun bedrijf goed in de gaten houden en zorgvuldig zijn met contacten in het gebied in Duitsland en de landen waar eerder hoogpathogene aviaire influenza H5N8 is aangetroffen.
Hygiënemaatregelen
De brancheorganisatie roept op om scherp te zijn op de hygiënemaatregelen, waaronder het zorgvuldig reinigen en ontsmetten van terugkerende transportwagens. Ook moeten eiertrays worden gereinigd en ontsmet. Kartonnen trays mogen slechts eenmalig worden gebruikt.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

Fendt Xylon 524 3 wieler / zaaicombinatie
1996, P.O.A.
-

Cappon onbekend
Gebruikt, P.O.A.
-

Maaidek 60D autoconnect (HIL) #27086
Gebruikt, € 4.200
-

Lemken Juwel 8 iV 5 schaar ploeg (OLD) #29138
Gebruikt, € 39.500
Vacatures
Directeur Verenigingsbureau VAB
VAB - NL
Veldcoördinator en ecologisch medewerker Agrarisch Natuur- en Landschapsbeheer
Boerennatuur Noordwest Overijssel - Staphorst
Projectleider
Boerennatuur Noordwest Overijssel - Staphorst
Gezocht; Allround bedrijfsleider Veen-natuurmelkveebedrijf
Stichting VIP Hegewarren - Oudega, Smallingerland
Weer
-
Zondag2° / -1°10 %
-
Maandag5° / -3°5 %
-
Dinsdag6° / 2°5 %
















