Laagpathogene vogelgriep H5N1 in Denemarken
In Denemarken is ten zuiden van de stad Aalborg vogelgriep uitgebroken bij een bedrijf met 48.000 biologische leghennen. Het gaat om de laagpathogene H5N1-variant.
Dat blijkt uit gegevens van de Wereldorganisatie voor diergezondheid (OIE). De dieren op het bedrijf worden vrijdag geruimd. Het Deens voedselagentschap heeft een veiligheidszone van 1 kilometer om het bedrijf in de regio Noord-Jutland ingesteld. Daarin mag geen pluimvee worden vervoerd. Er geldt tevens geen ophokplicht. Hobbyhouders in de zone moeten hun dieren registreren.
Het is deze winter voor het eerst dat een vorm van vogelgriep wordt vastgesteld in Denemarken. Het agentschap benadrukt dat de vogelgriepvariant mild is. De meeste dieren sterven niet aan laagpathogene vogelgriep, maar de dieren kunnen we; ander pluimvee infecteren. Virussen kunnen bovendien veranderen in de hoogpathogene variant. Het doden van de dieren moet voorkomen dat het virus zeer pathogeen wordt en andere dieren of mensen treft.
De uitbraak in Denemarken heeft niets te maken met de uitbraak van de hoogpathogene vogelgriepvariant H5N8 die zich verspreidt in Centraal- en Oost-Europa.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

John Deere 6R 110 trekker (BIE) #518962
Gebruikt, P.O.A.
-

Lemken Juwel 8 iV 4 schaar ploeg (ZAN) #517314
Gebruikt, P.O.A.
-

JOHN DEERE 4066R COMPACTTREKKER (MOL) #777841
Gebruikt, P.O.A.
-

Lely Splendimo 320FC Frontmaaier
2015, P.O.A.
Vacatures
Financieel Administratief Medewerker Agrarisch
Wageningen University & Research - Wageningen
(Senior) Consultant Transitie Landelijk gebied
Deloitte Nederland - Amsterdam
Weer
-
Dinsdag18° / 6°0 %
-
Woensdag20° / 6°0 %
-
Donderdag21° / 7°0 %

















