Koning bezoekt Gezondheidsdienst voor Dieren
Hoog bezoek voor de Gezondheidsdienst voor Dieren (GD) in Deventer. Koning Willem-Alexander was donderdag aanwezig bij de viering het honderdjarig bestaan van de dienst.
De Gezondheidsdienst voor Dieren werd 1 mei 1919 opgericht door het Friesch Rundvee Stamboek (voorganger CRV) en de Bond voor Coöperatieve Zuivelondernemingen. Belangrijkste opdracht was de aanpak van runder-tbc. Die ziekte is ook risicovol voor de mens.
'One health startte al in 1910', zegt directeur Ynte Schukken. Hij overhandigde koning Willem-Alexander donderdag het jubileumboek dat honderd jaar GD in beeld brengt. Tijdens de rondgang toonde de koning veel belangstelling voor het laboratorium van GD.
Gezondheidsuitslagen
'Wij zijn een spin in het web. GD beschikt over veel data en koppelt die aan gezondheidsuitslagen', geeft Schukken aan. 'Wij kunnen direct aangeven of er sprake is van de dagelijkse variatie of dat die daarvan afwijkt. In die zin borgen wij elke dag de diergezondheid in Nederland.'
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners


Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
John Deere - 6155M CQeco FH
2019, P.O.A.
-
John Deere - 6155R AP CP FH PTO
2022, P.O.A.
-
Marstig 3
Gebruikt, P.O.A.
-
Stiga TORNADO 398
Nieuw, € 2.479
Vacatures
Veldmedewerker
Collectief Lopikerwaard - Polsbroekerdam, Lopik
Gezocht: biologische boer / opvolger bedrijf
Land van Ons - Ransdaal, Voerendaal
Aardappelkweker/aardappelveredelaar
Doornbos Werving & Selectie - Noordoostpolder
Werkplaatsmonteur
Van der Sluis - Ens (Noordoostpolder)
Weer
-
Zondag10° / 7°85 %
-
Maandag10° / 9°90 %
-
Dinsdag9° / 8°90 %