GD ontdekt besmettelijke neustumor schapen
De Gezondheidsdienst voor Dieren (GD) heeft op een Nederlands schapenbedrijf een nieuwe schapenziekte ontdekt. Het gaat om een besmettelijke neustumor, die nooit eerder was beschreven. Het advies is om bedrijven waar de virusziekte voorkomt, te ruimen.
De ziekte is al vorig jaar bij een schaap vastgesteld, meldt GD. Aanvankelijk werd de ziekte, die zich uit in de vorm van een neustumor, enkel bij dit ene schaap vastgesteld. Later bleken toch meer dieren besmet te zijn.
De aandoening heet zeefbeentumor. De virusbesmetting lijkt op jaagsiekte. Mogelijk is de infectie met importschapen ons land binnengekomen. GD adviseert niet alleen om het bedrijf te ruimen, maar ook alle schapen die met de dieren van het besmette bedrijf in contact zijn geweest, te controleren op de tumor.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

JOHN DEERE X350R ZITMAAIER 42" (HIL) #692563
Gebruikt, € 7.054
-

JOHN DEERE X127 ZITMAAIER (BRU) #692297
Gebruikt, € 4.080
-

Fendt 309CAI
2006, P.O.A.
-

Fella TLKC 3160 achtermaaier
2015, P.O.A.
Vacatures
Voorzitter vakgroep Geitenhouderij
LTO Nederland - NL
Bestuurslid Vakgroep Konijnenhouderij
LTO Nederland - NL
Directeur Verenigingsbureau VAB
VAB - NL
Veldcoördinator en ecologisch medewerker Agrarisch Natuur- en Landschapsbeheer
Boerennatuur Noordwest Overijssel - Staphorst
Projectleider
Boerennatuur Noordwest Overijssel - Staphorst
Weer
-
Vrijdag3° / 1°40 %
-
Zaterdag2° / -2°20 %
-
Zondag2° / -3°60 %















