Zeugenhouders gezocht voor onderzoek antibiotica
De Gezondheidsdienst voor Dieren (GD) en Wageningen University & Research zoeken voor een onderzoek naar 'kritische succesfactoren' in het antibioticumgebruik op varkensbedrijven nog enkele bedrijven die structureel weinig en structureel veel antibiotica gebruiken.

De GD en Wageningen University & Research voeren op verzoek van de Producentenorganisatie Varkenshouderij (POV) en het ministerie van Landbouw, Natuur en Voedselkwaliteit het project 'Kritische succesfactoren: verdiepend onderzoek in drie sectoren - deelproject Varken' uit.
In dit project onderzoeken ze de kritische factoren die van invloed zijn op het laag houden en verder verlagen van het antibioticumgebruik op bedrijven met zeugen en biggen. Doel is om handvatten te bieden voor een verandertraject ter vermindering van het antibioticumgebruik op bedrijven die veel antibiotica inzetten.
Kengetallen
Voor dit project worden nog enkele enkele bedrijven gezocht die structureel weinig antibiotica gebruiken en enkele bedrijven die structureel juist veel antibiotica toepassen. Het project vraagt maximaal drie dagdelen tijd. Ten eerste wordt er gevraagd naar algemene bedrijfsinformatie, technische kengetallen en antibioticumgebruiksgegevens.
Daarnaast wordt een keukentafel gesprek met de varkenshouder ingepland. Hierin wordt ingegaan op de beweegredenen, ideeën en inzichten aangaande het antibioticumgebruik op het bedrijf.
Rondgang
Tot slot wordt een bedrijfsrondgang ingepland om een beeld te krijgen van de bedrijfsvoering. Alle resultaten van het project worden geanonimiseerd verwerkt in een eindrapport. Naast een financiële vergoeding, ontvangt de varkenshouder te zijner tijd een versie van het eindrapport.
Voorwaarden voor deelname:
• Reguliere bedrijven met zeugen, zuigende biggen en gespeende biggen. Er wordt geen voorwaarde gesteld aan aan-/afwezigheid vleesvarkens.• Gespeende biggen moeten op dezelfde fysieke locatie liggen als de zeugen.• Biologische bedrijven zijn uitgesloten.• Bedrijven met een specifieke gezondheidsstatus of actief binnen een concept/keurmerk mogen wel deelnemen. • Bedrijfsomvang: minimaal 500 zeugen.
Eis aan het antibioticumgebruik:
• Laaggebruik: antibioticumgebruik gespeende biggen in 2016 en 2017 onder de 5 dierdagdoseringen.• Hooggebruik: antibioticumgebruik gespeende biggen in 2016 en 2017 boven de 18 dierdagdoseringen.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
John Deere Professionele zitmaaier / tuintrekker X590 (HG) #692209
Gebruikt, € 9.446
-
Burma 11-275
Gebruikt, € 1.500
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X350R (HA) #692551
Gebruikt, P.O.A.
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X107 (BS) #692286
Gebruikt, P.O.A.
Weer
-
Zaterdag19° / 6°5 %
-
Zondag19° / 7°0 %
-
Maandag20° / 6°10 %