Nordzucker kan dit boekjaar verlies niet vermijden
De Duitse bietenverwerker Nordzucker heeft in de eerste negen maanden van het fiscale jaar 2018/2019 zoals verwacht een beduidend lager resultaat gerealiseerd. Voor het lopende boekjaar is een verlies niet te vermijden.
Nordzucker behaalde in de eerste negen maanden van het lopende boekjaar een omzet van 1.056 miljoen euro, 18 procent lager dan de 1.284 miljoen euro van het jaar ervoor. De nettowinst daalde zeer sterk van 143,5 euro in het voorgaande jaar tot 17,1 miljoen euro.
Lage suikerprijzen en een lichte daling van de verkoopvolumes zijn de belangrijkste redenen voor de winstontwikkeling. De daling van de prijzen voor suiker op de wereldmarkt, met het laagste niveau van de afgelopen tien jaar, is het gevolg van een aanzienlijke overproductie in met name India en Thailand.
Suikerprijzen
Ook de marktsituatie in de Europese Unie (EU) wordt sinds het einde van het quotaregime voor suiker gekenmerkt door overproductie. Als gevolg hiervan zijn de suikerprijzen dramatisch gedaald. Deze liggen momenteel ongeveer 35 procent lager dan in het voorgaande jaar. Door de droogte in 2018 daalde de productie in de EU enigszins.
Ondanks aanzienlijke inspanningen en maatregelen om de efficiëntie te verhogen, kan Nordzucker een operationeel verlies voor het lopende boekjaar 2018/2019 niet vermijden. Vanwege de huidige prijsverwachtingen denkt de Duitse bietenverwerker voor boekjaar 2019/2020 aan een nog groter operationeel verlies.
102 dagen
In deze campagne verwerkte Nordzucker ongeveer 14 miljoen ton suikerbieten (vorig jaar 17 miljoen ton) in zijn dertien fabrieken. De campagne duurde gemiddeld 102 dagen.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

Lely Splendimo 320MC
2008, P.O.A.
-

John Deere X127 (LIE) #715668
Gebruikt, P.O.A.
-

F15D
Gebruikt, € 2.500
-

CASE MAXXUM 5120
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Beleidsmedewerker Boomkwekerij
Royal Anthos - Hillegom
Teamleider teelt
IBN - Schaijk
Technisch Specialist
Pater Bloembollen - Spierdijk
Internationaal Accountmanager
Schaap Holland BV - Biddinghuizen
Stagiair(e) Redacteur Akker- en Tuinbouw
Nieuwe Oogst - NL
Weer
-
Vrijdag13° / 7°20 %
-
Zaterdag15° / 9°80 %
-
Zondag13° / 9°60 %












