Beregeningsverbod Drentse Veenkoloniën versoepeld
Waterschap Hunze en Aa's versoepelt het beregeningsverbod in het Drentse deel van de Veenkoloniën.
Boeren die water oppompen uit oppervlaktewater mogen vanaf morgen in dit gebied hun gewassen vier uur langer beregenen: tussen 18 en 10 uur. Vanaf 17 juli gold in het gebied een verbod op beregenen overdag tussen 7 uur 's ochtends en 7 uur 's avonds. Het was volgens het waterschap in de toenmalige situatie niet mogelijk om het waterpeil op een aanvaardbaar niveau te handhaven.

'Op dit moment hebben we de situatie onder controle en zien we mogelijkheden om het verbod te versoepelen. Echter, het is moeilijk te voorspellen hoe de situatie zich verder ontwikkelt', meldt het waterschap in een verklaring. Het beregeningsverbod geldt niet voor het beregenen uit een bron of voor de hoogsalderende gewassen, zoals bollen, uien en wortels.
Onderstaande kaart toont de (gedeeltelijke) onttrekkingsverboden voor oppervlakte- en grondwater en de beweidingsverboden voor dijken (voor het laatst bijgewerkt op 1 augustus).
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

JOHN DEERE X590 ZITMAAIER INCL 54A MAAIDEK (MID) #692207
Gebruikt, € 10.891
-

JOHN DEERE X147R ZITMAAIER (ZUI) #692965
Gebruikt, € 5.168
-

New Holland T7.220 Auto Command
2014, P.O.A.
-

John Deere 6R 155 trekker (ZAN) #64179
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Managementassistent faunabeheer
FBE Flevoland en FBE Utrecht - Lelystad En Renswoude
Proeftechnisch specialist kasklimaat
Wageningen University & Research - Wageningen
Financieel Administratief Medewerker Agrarisch
Wageningen University & Research - Wageningen
(Senior) Consultant Transitie Landelijk gebied
Deloitte Nederland - Amsterdam
Weer
-
Donderdag16° / 5°5 %
-
Vrijdag18° / 8°20 %
-
Zaterdag21° / 9°20 %

















