Waterschapspartij wil hoger peil versimpelen
Waterschapspartij Lagere Lasten Burger wil dat Wetterskip Fryslân de procedure rond het verhogen van peilen voor weidevogels vereenvoudigt. Ze stelt hierover vragen aan het dagelijks bestuur.
Aanleiding is een artikel in Nieuwe Oogst over agrarische collectief Westergo dat oploopt tegen de vergunningverlening voor het verhogen van peilen. Volgens het collectief is het omslachtig. Andere collectieven, Waadrâne en It Lege Midden zijn al helemaal afgehaakt en dienen geen aanvragen meer. Ook individuele boeren zien af van het indienen vanwege de administratieve rompslomp.
Lagere Lasten Burger wil bovendien weten waarom het Wetterskip dure stuwtjes van zo'n 5.000 euro eist terwijl boeren met een PVC-buis met bocht hetzelfde kunnen realiseren.
Ook wil ze onderscheid tussen eenvoudige en complexe gevallen. Volgens de partij kan bij een peilverhoging van een boerensloot die niet breder is dan 2 meter ook een melding volstaan in plaats van een vergunning.
Bovendien vraagt ze zich af waarom er een handtekening onder een vergunning moet van de eigenaar en gebruiker.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

Fendt 309CAI
2006, P.O.A.
-

Case IH MAXXUM 150
Gebruikt, P.O.A.
-

Lemken Karat 10-300 cultivator (ZAN) #75861
Gebruikt, € 14.959
-

New Holland TL 100 met bosbouw
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Beleidsmedewerker Boomkwekerij
Royal Anthos - Hillegom
Weer
-
Dinsdag13° / 11°75 %
-
Woensdag13° / 9°20 %
-
Donderdag10° / 7°5 %















