Noord-Holland investeert in aanpak bodemdaling
Om bodemdaling tegen te gaan, zet provincie Noord-Holland een onderzoeksprogramma op. Provinciale Staten van Noord-Holland hebben daarom deze week 1 miljoen euro extra beschikbaar gesteld voor 'Innovatieprogramma Veen'.

Het programma heeft een onderzoeklocatie in het Zuiderveen bij Nauerna en bij een veehouder in Assendelft. Ook gaat de provincie aan de slag in bestaande gebiedsgerichte projecten, in Westzaan en in Waterland-Oost.
De projecten moeten helpen om de bodemdaling in veenweidegebieden af te remmen, te stoppen en daar waar mogelijk te herstellen. Dat is complex en vraagt innovaties en onderzoek en medewerking van veel partijen.
27 centimeter
Het Planbureau voor de Leefomgeving verwacht dat in de periode 2010-2050 de bodem in Noord-Hollandse veenweidegebieden met landbouw met 27 cm daalt.
Tegelijkertijd stijgt de zeespiegel en wordt Noord-Holland kwetsbaarder voor overstromingen. Door de vertering van het veen komt CO2 vrij. De uitstoot van C02 verwarmt de aarde. De veengebieden in Nederland dragen voor twee procent bij aan de totale CO2 uitstoot.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
Kubota M6060
2016, P.O.A.
-
JOHN DEERE X167 ZITMAAIER (HIL) #692702
Gebruikt, € 5.247
-
JOHN DEERE X167 ZITMAAIER (ZUI) #692192
Gebruikt, € 5.247
-
Case IH PUMA 160 CVX
2014, P.O.A.
Vacatures
Redacteur Business & Markten
Nieuwe Oogst - Zwolle, Nederland
Vertegenwoordiger M/V
KI Kampen - Dalfsen, Nederland
Administratief medewerker akker-, land- of tuinbouw
Wageningen University & Research - Wageningen
Weer
-
Woensdag21° / 8°20 %
-
Donderdag19° / 13°60 %
-
Vrijdag18° / 12°70 %