Boeren voor Spaargarenvariant
'Boeren in Varik en Heesselt opteren voor de Spaargarenvariant in plaats van een hoogwatergeul tussen Varik en Heesselt.' Dat stelt bestuurslid Adri van de Geijn van de afdeling Neerijnen van LTO Noord na een voorlichtingsbijeenkomst over alternatieven voor de hoogwatergeul.
De geul moet bij hoog water voor een waterstandsdaling in de Waal zorgen. Inwoners van het gebied vinden dat er eerst naar alternatieven gezocht moet worden, omdat een geul grote gevolgen voor burgers en boeren zal hebben. Een deel van hen zal moeten verkassen en kostbare landbouwgrond gaat verloren.
De Spaargarenvariant is bedacht door een voormalige topambtenaar van Rijkswaterstaat. Het idee is dat naar oplossingen wordt gezocht tussen de bestaande rivierdijken. 'De variant biedt meekoppelkansen, maar er gaat geen hoogwaardige landbouwgrond verloren', zegt Van de Geijn. 'Ook kost dit plan veel minder.'
In april komt het projectbureau met een aantal voorkeursvarianten. De Tweede Kamer kiest 2018 de definitieve variant.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

Deutz Fahr Agrotron 6150 TTV tractor (REU) #776304
Gebruikt, € 92.500
-

KUHN VARI-MASTER PLOEG (REU) #28242
Gebruikt, € 42.500
-

Stihl RT 4112 (HAE) #780846
Gebruikt, € 2.500
-

Front PTO valtra 4 serie
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Proefveldmedewerker gewasonderzoek
Wageningen University & Research - Wageningen
(Senior) Consultant Transitie Landelijk gebied
Deloitte Nederland - Amsterdam
Regiohoofd Noord Bedrijveninformatienet
Wageningen University & Research - Drachten, Smallingerland
Administratief medewerker Akker,- Land of Tuinbouw
Wageningen University & Research - Wageningen
Voorzitter vakgroep Geitenhouderij
LTO Nederland - NL
Weer
-
Woensdag7° / 6°95 %
-
Donderdag8° / 2°55 %
-
Vrijdag8° / 1°40 %












