Onderhoud exotische waterplant kost miljoenen
De waterschappen zijn elk jaar zo'n 2 miljoen euro extra kwijt aan onderhoud door exotische waterplanten. De waterschappen roepen iedereen dan ook op om exotische waterplanten bij het GFT-afval te doen en niet in open water te gooien.
Deze planten kunnen zo sterk woekeren dat ze de doorstroming van watergangen belemmeren. Zonder extra onderhoud plegen om deze planten te verwijderen, veroorzaken deze 'invasieve' exotische waterplanten economische en ecologische schade, melden de waterschappen. Het gaat onder meer om de grote waternavel, parelvederkruid en watercrassula.
Ratten
Ook ondervinden de waterschappen veel last van twee andere exoten: de muskusrat en de beverrat. De beverrat komt vooral vanuit Duitsland ons land in en tast, net als muskusratten, waterkeringen zoals dijken aan.
Het kost de waterschappen ruim 1 miljoen euro om de beverrat te bestrijden. Alle waterschappen betalen hieraan mee. De bestrijding vindt plaats lang de Duitse grens. De bestrijding van de muskusrat kost ongeveer 35 miljoen euro per jaar.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners


Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
KUHN GF 13002 SCHUDDER
Gebruikt, P.O.A.
-
RS330 VRF
Gebruikt, € 750
-
Alltrec 4810T (HIL) #21051
Gebruikt, € 45.000
-
John Deere X167R (REU) #691988
Gebruikt, € 5.644
Vacatures
Administratief medewerker akker-, land- of tuinbouw
Wageningen University & Research - Wageningen
"Wij zoeken jou, natuurlijk!" Een gedreven veldmedewerker met oog voor gezonde landbouw.
Coöperatie Natuurrijk Limburg - Roermond
Meewerkend voorman/-vrouw teelt
IBN - Beugen
Weer
-
Zaterdag25° / 11°5 %
-
Zondag24° / 12°0 %
-
Maandag28° / 12°0 %