LTO blijft strijden tegen exotenlijst
LTO-Nederland is het niet eens met de wijze waarop de EU-lijst met het verbod op kweek, import, transport en handel in 37 invasieve exotische planten en dieren tot stand is gekomen.
De Europese Commissie heeft een lijst opgesteld van 37 planten en dieren die een bedreiging vormen voor de biodiversiteit. Het verbod gaat op 3 augustus in, meldde de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit.
Ook blijft LTO ageren tegen het uitbreiden van deze lijst met soorten die in de boomkwekerij worden gekweekt.
Resultaat
LTO Nederland heeft wel bereikt, is dat de overgangstermijn voor het bezit van de invasieve planten is verlengd naar één jaar, in plaats van twintig dagen. Deze verruiming betekent dat de planten nog tot 3 augustus 2017 verkocht mogen worden aan niet-commerciële gebruikers.
LTO waarschuwt wel dat het kweken, fokken en de commerciële verkoop van de planten en dieren vanaf 3 augustus 2016 wel is verboden. Dit verbod treft in de boomkwekerij vooral de waterplantensector.
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

Topcon Automatisch stuursysteem RTK
Gebruikt, P.O.A.
-

Valtra T 144 active met voorlader
Gebruikt, P.O.A.
-

Kuhn GF 10803
Gebruikt, P.O.A.
-

Vicon Fanex 804 schudder (BEN) #778459
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Proefveldmedewerker gewasonderzoek
Wageningen University & Research - Wageningen
(Senior) Consultant Transitie Landelijk gebied
Deloitte Nederland - Amsterdam
Regiohoofd Noord Bedrijveninformatienet
Wageningen University & Research - Drachten, Smallingerland
Administratief medewerker Akker,- Land of Tuinbouw
Wageningen University & Research - Wageningen
Voorzitter vakgroep Geitenhouderij
LTO Nederland - NL
Weer
-
Dinsdag13° / 5°20 %
-
Woensdag7° / 6°95 %
-
Donderdag8° / 2°55 %

















