Frankrijk gaat preventief ruimen
In een poging de vogelgriepepidemie in te dammen gaat Frankrijk in het zuidwesten van het land over tot preventief ruimen.
Het Franse ministerie van landbouw gaat eenden en ganzen preventief ruimen in de districten Gers, Landes en Hautes-Pyrénées. Eenden en ganzen die niet afgeschermd worden gehouden en vrij rondlopen worden vanaf in de komende twee weken geruimd. Volgens de Franse media gaat het om 800.000 tot 1,3 miljoen dieren. Binnen gehouden pluimvee wordt niet geruimd. In Frankrijk is de schade voor de pluimveesector door het huidige vogelgriepseizoen al opgelopen tot 80 miljoen euro.
In Wales is een besmetting met H5N8 bevestigd bij de plaats Pontyberem in Carmarthenshire. Er is een 3- en 10-km gebied ingesteld. De landelijke ophokplicht in Groot-Brittannië is verlengd. In Midden- en Oost-Europa worden veel gevallen van H5N8 gemeld bij pluimveebedrijven in Hongarije, Bulgarije en Tsjechië.
Noodzaak
In Nederland is momenteel even rustig met nieuwe besmettingen. AVINED blijft benadrukken dat voorzichtigheid is geboden. 'Wij kunnen echter niet genoeg de noodzaak van een strikte hygiëne blijven benadrukken. Blijf alert, volg de hygiëneregels en -protocollen en voorkom insleep', aldus de brancheorganisatie.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

John Deere 6155M tractor (MOL) #87815
Gebruikt, P.O.A.
-

Vicon Fanex 1404C schudder
2018, € 16.950
-

Pottinger Novacat 302 achtermaaier 3mtr
2020, P.O.A.
-

John Deere 6420 S met voorlader
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Veldcoördinator en ecologisch medewerker Agrarisch Natuur- en Landschapsbeheer
Boerennatuur Noordwest Overijssel - Staphorst
Projectleider
Boerennatuur Noordwest Overijssel - Staphorst
Gezocht; Allround bedrijfsleider Veen-natuurmelkveebedrijf
Stichting VIP Hegewarren - Oudega, Smallingerland
Weer
-
Woensdag2° / -1°5 %
-
Donderdag0° / -4°5 %
-
Vrijdag2° / -4°10 %















