Laatste bieten deze week de grond uit
De agrarische dienst van Suiker Unie denkt dat deze week de laatste bieten zullen worden gerooid. In West-Brabant, Noord- en Zuid-Holland zitten nog de meeste bieten in de grond.
Niet op alle percelen is de vorst volledig uit de bieten getrokken. Met vooral in het oosten en noorden is het advies om de bieten zonodig iets dieper koppen, om ze zo geschikt voor leveren aan de hoop te krijgen.
Met nog circa 2,5 week te gaan tot het einde van deze campagne hoopt Suiker Unie dat de kwaliteit van de bieten zich goed zal houden. De agrarische dienst controleert extra intensief op bieten met vorstschade.
Twijfelgevallen
Veel hopen blijken bij controle er goed uit te zien. Van niet goed afgedekte hopen worden de (deels) bevroren bieten, aan de buitenkant van de hoop, verwijderd. Bij twijfelgevallen worden monsters genomen en voor het afleveren gecontroleerd op invert.
Het gemiddelde suikergehalte is 17,1 procent en de hoeveelheid tarra komt uit op 8,5 procent.
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners




Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
POTTINGER HIT 910 AZ
2010, P.O.A.
-
Honda HF2417HB
2014, P.O.A.
-
JOHN DEERE X167R ZITMAAIER (MOL) #692924
Gebruikt, € 5.644
-
Lely Splendimo 320FC Frontmaaier
2015, P.O.A.
Vacatures
Administratief medewerker akker-, land- of tuinbouw
Wageningen University & Research - Wageningen
"Wij zoeken jou, natuurlijk!" Een gedreven veldmedewerker met oog voor gezonde landbouw.
Coöperatie Natuurrijk Limburg - Roermond
Meewerkend voorman/-vrouw teelt
IBN - Beugen
Weer
-
Zondag24° / 11°0 %
-
Maandag28° / 11°0 %
-
Dinsdag30° / 15°5 %