Kleine stijging tarweprijs op wereldmarkt
De tarwenoteringen op de wereldmarkt laten een lichte stijging zien. Dat blijkt uit het Weekbericht granen van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO).
De kleine stijging van de tarwenoteringen op de wereldmarkt worden veroorzaakt door positief nieuws van het exportfront, valutaire ontwikkelingen en zorgen over het weer. Omdat er op de grote vlakten in de Verenigde Statten nog nauwelijks sneeuw ligt, is er kans op vorstschade bij de tarwe. Vandaar de forse stijging.
Het positieve sentiment in de Zwarte Zee-regio komt door de terughoudendheid van boeren om graan te verkopen en signalen dat India in de Oekraïne wil kopen.
In Argentinië is 39 procent geoogst. De opbrengst lijkt beter dan verwacht, maar de kwaliteit, waaronder het proteïnegehalte, minder.
Europa
De noteringen in Europa laten een gemengd beeld zien met dalende en stijgende noteringen voor alle belangrijke granen, blijkt uit het Weekbericht granen.
De termijnnotering Parijs maaltarwe (levering maart 2017) steeg met 1,25 euro per ton tot 165,75 euro per ton en de maistermijnnotering (levering januari 2017) nam met 0,50 euro toe tot 165,25 euro per ton.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners



Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
Valtra T190
Gebruikt, P.O.A.
-
Kubota M6060
2016, P.O.A.
-
Allis chalmers D-270
1956, P.O.A.
-
John Deere Tractor 6R 175 (WOL) #164810
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Administratief medewerker akker-, land- of tuinbouw
Wageningen University & Research - Wageningen
"Wij zoeken jou, natuurlijk!" Een gedreven veldmedewerker met oog voor gezonde landbouw.
Coöperatie Natuurrijk Limburg - Roermond
Meewerkend voorman/-vrouw teelt
IBN - Beugen
Weer
-
Zaterdag24° / 13°20 %
-
Zondag22° / 13°30 %
-
Maandag21° / 13°55 %