Minder is kernwoord voor behoud derogatie
De zuivelsector heeft nog minstens twee weken nodig om te komen tot een derogatieplan, waarmee staatssecretaris Martijn van Dam (EZ) naar Brussel kan.
'We maken deze week een analyse met Van Dam over de afgelopen periode. Daarna kijken we vooruit' vertelt voorzitter Kees Romijn van LTO vakgroep melkveehouderij.
De Europese Unie wil komende maand van Nederland weten of en hoe de fosfaatproductie in 2017 wordt verminderd. Een ingebrekestelling voor 2017 zal nieuwe onderhandelingen voor 2018 helemaal blokkeren.
Romijn: 'Verminderen kan langs drie sporen, minder melk, minder dieren en minder fosfaat. Het zal een optelsom moeten worden van die drie elementen en voor al die drie elementen staan verschillende partijen aan de lat. De kunst van LTO is om die de komende periode met elkaar te verbinden.'
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners

Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
781
Gebruikt, € 4.000
-
AS Motor Professionele zitmaaier / tuintrekker 1040 YAK 4WD (HG) #28781
Gebruikt, € 20.500
-
Lely Splendimo 900MC vlindermaaier
2015, P.O.A.
-
Gianni Ferrari GTR200
2015, P.O.A.
Vacatures
Toezichthouder Stikstof
Recruitment Marketeers - NL
Weer
-
Woensdag24° / 9°10 %
-
Donderdag26° / 10°20 %
-
Vrijdag20° / 12°20 %