Lowlands-urine wordt kunstmest
De urine van de festivalgangers op Lowlands dat van 19 tot en met 21 augustus 2016 in Biddinghuizen plaatsvond, is niet in het riool verdwenen, maar wordt door Waterschap Vallei en Veluwe gerecycled tot kunstmest.
Het festival trok dit jaar ruim 50.000 bezoekers, goed voor bijna 2,5 miljoen liter spoelwater. Waterschap Zuiderzeeland en Waterschap Vallei en Veluwe werkten samen om het afvalwater te verwerken.
Een deel is via een persleiding afgevoerd naar de afvalwaterzuiveringsinstallatie in Dronten. Een ander deel van het spoelwater werd overgebracht naar de Energie- en Grondstoffenfabriek in Apeldoorn, waar Waterschap Vallei en Veluwe fosfaat wint uit poep en urine en er terplekke hoogwaardige en milieuvriendelijke kunstmest van maakt, bruikbaar in de land- en tuinbouw.
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

Kverneland EG 100-300 (MAA) #690745
Gebruikt, P.O.A.
-

JOHN DEERE X950R 54" HOOGLOSSER ZITMAAIER (LIE) #781075
Gebruikt, P.O.A.
-

John Deere 6120M trekker (LIE) #704453
Gebruikt, € 84.250
-

Valtra T162e Versu
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Verkoper Binnendienst Glastuinbouw
KaRo BV - Zwaagdijk, Noord-Holland,
Accountmanager Organische Bodemverbeteraars
Comgoed B.V. - NL
Projectmedewerker BoerenNetwerk – Natuurinclusieve Landbouw
Wij.land - Abcoude
Teamleider instroom kwekerij
IBN - Schaijk
Senior Adviseur Gewassenverzekeringen
AgriVer U.A. - Zoetermeer
Weer
-
Maandag33° / 17°5 %
-
Dinsdag30° / 20°45 %
-
Woensdag26° / 19°10 %













