Lowlands-urine wordt kunstmest
De urine van de festivalgangers op Lowlands dat van 19 tot en met 21 augustus 2016 in Biddinghuizen plaatsvond, is niet in het riool verdwenen, maar wordt door Waterschap Vallei en Veluwe gerecycled tot kunstmest.

Het festival trok dit jaar ruim 50.000 bezoekers, goed voor bijna 2,5 miljoen liter spoelwater. Waterschap Zuiderzeeland en Waterschap Vallei en Veluwe werkten samen om het afvalwater te verwerken.
Een deel is via een persleiding afgevoerd naar de afvalwaterzuiveringsinstallatie in Dronten. Een ander deel van het spoelwater werd overgebracht naar de Energie- en Grondstoffenfabriek in Apeldoorn, waar Waterschap Vallei en Veluwe fosfaat wint uit poep en urine en er terplekke hoogwaardige en milieuvriendelijke kunstmest van maakt, bruikbaar in de land- en tuinbouw.
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners

Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X350 (MM) #692930
Gebruikt, € 6.950
-
John Deere Tractor 6120M (HG) #692398
Gebruikt, P.O.A.
-
John Deere Tractor 6120M (BS) #691687
Gebruikt, P.O.A.
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker Z545R (LH) #692980
Gebruikt, P.O.A.