Cargill verkoopt sojaraffinaderij in Amsterdam
Cargill verkoopt een verwerkingsfabriek voor granen en zaden en de sojaraffinaderij in de haven van Amsterdam aan sectorgenoot Bunge.
De deal omvat ook een deel van de los- en opslagfaciliteiten van de bulkterminal in de haven van Amsterdam en een soortgelijke productielocatie in het Franse Brest.
De twee vestigingen hebben samen een capaciteit voor de productie van 2 miljoen ton soja- en raapzaadolie per jaar.
Uitbreiden
Bunge ziet de twee vestigingen als een waardevolle aanvulling op de capaciteit die het concern in Europa al heeft voor de verwerking van sojabonen. Het bedrijf wil de activiteiten in die richting in Noord-Europa graag uitbreiden en ziet kansen voor optimalisering van de vervoersstromen van eiwitrijke grondstoffen richting afnemers.
Bunge neemt de medewerkers van Cargill over. In Amsterdam gaat het om 120 mensen en in Brest om 51. Cargill blijft zelf sojabonen verwerken in de havens van Barcelona en van Liverpool.
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

Massey Ferguson 5445 trekker (MOL) #781859
Gebruikt, € 31.000
-

JOHN DEERE X940 COMPACTTREKKER 54" AUTO CONNECT (REU) #781630
Gebruikt, P.O.A.
-

JOHN DEERE X127 ZITMAAIER MY2026 (HAE) #781519
Gebruikt, P.O.A.
-

John Deere 6195M trekker AQ+ (MOL) #28683
Gebruikt, € 133.500
Vacatures
Ondernemer/ Bedrijfsleider Fruitteelt (met participatie mogelijkheid)
Landgilde - Goirle
Vakspecialist / Docent Teelt
Lentiz MBO Middelharnis - Sommelsdijk
Directeur
BoerenNatuur Zuid-Hollandse Delta - Westmaas, Nederland
Weer
-
Woensdag9° / 4°5 %
-
Donderdag8° / 2°0 %
-
Vrijdag8° / 2°0 %











