Cargill verkoopt sojaraffinaderij in Amsterdam
Cargill verkoopt een verwerkingsfabriek voor granen en zaden en de sojaraffinaderij in de haven van Amsterdam aan sectorgenoot Bunge.
De deal omvat ook een deel van de los- en opslagfaciliteiten van de bulkterminal in de haven van Amsterdam en een soortgelijke productielocatie in het Franse Brest.
De twee vestigingen hebben samen een capaciteit voor de productie van 2 miljoen ton soja- en raapzaadolie per jaar.
Uitbreiden
Bunge ziet de twee vestigingen als een waardevolle aanvulling op de capaciteit die het concern in Europa al heeft voor de verwerking van sojabonen. Het bedrijf wil de activiteiten in die richting in Noord-Europa graag uitbreiden en ziet kansen voor optimalisering van de vervoersstromen van eiwitrijke grondstoffen richting afnemers.
Bunge neemt de medewerkers van Cargill over. In Amsterdam gaat het om 120 mensen en in Brest om 51. Cargill blijft zelf sojabonen verwerken in de havens van Barcelona en van Liverpool.
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners

Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
Cappon onbekend
Gebruikt, P.O.A.
-
Fendt 308LS Econ
1995, P.O.A.
-
JOHN DEERE 4066M COMPACTTREKKER (HIL) #694697
Gebruikt, P.O.A.
-
Challenger MT765 (SOM) #691780
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Vertegenwoordiger M/V
KI Kampen - Dalfsen, Nederland
Administratief medewerker akker-, land- of tuinbouw
Wageningen University & Research - Wageningen
Meewerkend voorman/-vrouw teelt
IBN - Beugen
Weer
-
Dinsdag26° / 12°10 %
-
Woensdag24° / 13°20 %
-
Donderdag18° / 11°10 %