'Dure partijen moeten zichtbaar blijven'
Voor leden van de landbouwbeurs in Goes is een belangrijk bezwaar tegen het opsplitsen van de fritesnotering dat de hoogste prijzen voor fritesaardappelen onvoldoende in beeld komen.

'De dure partijen zorgen juist vaak voor een opwaartse beweging van de aardappelmarkt. Dat moet goed zichtbaar blijven', stelt ZLTO-bestuurder Leo Dalebout.
Samen met collega-bestuurder en collega-akkerbouwer Hendrik Jan ten Cate vertelt Dalebout deze week in Nieuwe Oogst waarom de achterban van beurs Goes het compromisvoorstel voor één landelijke fritesnotering niet ziet zitten.
Twee categorieën
Zij leggen uit dat de indruk bestaat dat de voorgestelde nieuwe methodiek voor het noteren van fritesaardappelen in twee categorieën vooral voordelen heeft voor de fritesindustrie en gericht is op het dempen van de prijsvorming.
Het gaat Ten Cate en Dalebout vooral om de positie van de teler in de markt en om de meerwaarde van een notering ook voor de teler. 'Een cent meer of minder is voor ons net zo belangrijk als voor de industrie', aldus Ten Cate.
• Lees meer hierover deze zaterdag in Nieuwe Oogst
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners



Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
Kuhn Gf 10812 T
Gebruikt, P.O.A.
-
Iseki TM 3217
Gebruikt, P.O.A.
-
JOHN DEERE X950R 54" LAAGLOSSER ZITMAAIER (LIE) #694586
Gebruikt, P.O.A.
-
Valtra T190
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Beleidsmedewerker Boomkwekerij
Royal Anthos - Hillegom
Teamleider teelt
IBN - Schaijk
Technisch Specialist
Pater Bloembollen - Spierdijk
Vacature veldmedewerker Agrarisch Natuur en Landschapsbeheer (ANLb)
BoerenNatuur Brabant Oost - NL
Internationaal Accountmanager
Schaap Holland BV - Biddinghuizen
Weer
-
Maandag16° / 11°90 %
-
Dinsdag15° / 11°85 %
-
Woensdag15° / 10°70 %