Termijnmarkt veert op na vlotte daling
De aardappeltermijnmarkt heeft de verliesname van de afgelopen periode voorlopig verwerkt. Wel blijft de markt nerveus vanwege onzekerheid over de komende oogst.

Na een snelle daling de laatste weken van het aprilcontract 2016 op de aardappeltermijnmarkt tot 17,50 euro is er sprake van herstel vanaf eind vorige week. Vandaag steeg de notering opnieuw tot boven 19,50 euro per 100 kilo.
Veel aanbod
Vanwege het niet doorzetten van de hittegolf in West-Europa was er de afgelopen periode veel aanbod op de termijnmarkt. Dat verklaart de vlotte daling van de notering voor de fritesaardappelen van oogst 2016.
Volgens beursmakelaar De Vries & Westermann blijft de aardappelmarkt nerveus vanwege de wisselende groeiomstandigheden. De hoofdoogst in de meeste teeltgebieden in Noordwest-Europa kan de neerslag van de laatste periode overigens goed gebruiken.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners



Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
Gianni Ferrari GTR200
2015, P.O.A.
-
Allis chalmers D-270
1956, P.O.A.
-
John Deere Tractor, compact 2032R (SO) #30306
Gebruikt, P.O.A.
-
John Deere Professionele zitmaaier / tuintrekker X950R (RL) #692002
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Campagne Marketeer
LTO Bedrijven - Wageningen, Nederland
Toezichthouder Stikstof
Recruitment Marketeers - NL
Weer
-
Donderdag27° / 10°5 %
-
Vrijdag31° / 15°20 %
-
Zaterdag27° / 17°55 %