Onderzoek naar preventie graslandschade
ZLTO wil samen met WUR-expert Klaas van Rozen en 25 melkveehouders uit Brabant en mogelijk ook uit Limburg een onderzoek opzetten naar preventie van schade aan grasland door engerlingen.
Het is de bedoeling dat zij gedurende twee groeiseizoenen verschillende methoden testen om preventief problemen met engerlingen en andere in de bodem levende dieren te voorkomen. Tweemaal per jaar zal een netwerkbijeenkomst worden georganiseerd om kennis en ervaringen uit te wisselen.
Behoefte aan kennis
Het project dient een beknopt eindrapport op te leveren met daarin een duidelijk overzicht van de geteste maatregelen en de effectiviteit daarvan.
Er is behoefte aan kennis en mogelijkheden om preventie schade door engerlingen te voorkomen. Dat maakt DAT het ook niet meer nodig is om grasland te scheuren, wat in het najaar nadelig is voor de waterkwaliteit. Daarnaast brengt het herinzaaien van percelen extra kosten mee voor de veehouder.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

JOHN DEERE X590 ZITMAAIER INCL 54A MAAIDEK (MID) #692207
Gebruikt, € 10.891
-

Iseki TM 3185 compacttractor
Gebruikt, P.O.A.
-

John Deere 328A achtermaaier met kneuzer
2012, P.O.A.
-

Pottinger schudder 8 elements HIT910
2008, € 7.850
Vacatures
Proeftechnisch specialist kasklimaat
Wageningen University & Research - Wageningen
Financieel Administratief Medewerker Agrarisch
Wageningen University & Research - Wageningen
(Senior) Consultant Transitie Landelijk gebied
Deloitte Nederland - Amsterdam
Weer
-
Woensdag14° / 9°20 %
-
Donderdag15° / 5°5 %
-
Vrijdag18° / 8°20 %















