Volgens Chris de Visser van Wageningen UR is het voor telers belangrijk om het groeiproces van uien te leren begrijpen. Dat kan de opbrengst en de kwaliteit ten goede komen. Vooral omdat de fysiologie van de ui ingewikkelder is dan bij veel andere landbouwgewassen.
‘Bijzonder is dat de ontwikkeling van de ui wordt beïnvloed door de lichtkwaliteit, die wordt beïnvloed door de stand van het gewas. Een dichte stand geeft een andere kwaliteit licht. Dat ervaart de ui als competitie en heeft invloed op bolvorming’, legt De Visser uit.
Een gewas uien neemt 82 procent van de stikstof en 73 procent van het fosfaat in vijftig dagen op. ‘Een gedeelde stikstofgift is nauwelijks zinvol. Het heeft geen invloed op de opbrengst. Wat er in de bodem aan mineralisatie in de bodem gebeurt is belangrijker.’
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners


Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
JOHN DEERE X167 ZITMAAIER (HIL) #692702
Gebruikt, € 5.247
-
JOHN DEERE X350R ZITMAAIER (WIJ) #692550
Gebruikt, € 6.966
-
John Deere 6R 230 trekker (LIE) #775177
Gebruikt, P.O.A.
-
Holaras Jumbo HK kuilverdeler
2024, P.O.A.
Vacatures
Redacteur Business & Markten
Nieuwe Oogst - Zwolle, Nederland
Gezocht: enthousiaste expert in landbouw en verkeer voor het schrijven van nieuwe examenvragen
CBR - NL
Docent Mobiele werktuigen (0,8 - 1,0 fte)
Firda - Heerenveen
Docent – adviseur bodemgebruik/voederteelt
HAS green academy - 's-Hertogenbosch
Vertegenwoordiger M/V
KI Kampen - Dalfsen, Nederland
Weer
-
Zondag19° / 9°85 %
-
Maandag20° / 14°80 %
-
Dinsdag18° / 13°45 %