Van Dam tegen Franse aanpak verspilling
Staatssecretaris Martijn van Dam (EZ) voelt niets voor wetgeving die supermarkten dwingt om voedselverspilling tegen te gaan. Hij wil het voorbeeld van de Franse politiek niet volgen.
In het Franse parlement is een wet aangenomen die supermarkten verbiedt om voedseloverschotten opzettelijk ongeschikt maken voor consumptie. De winkels kunnen daarvoor een boete krijgen.
Vaste afspraken
Supermarkten worden verplicht om vaste afspraken te maken met charitatieve instellingen over het doneren van voedseloverschotten die nog geschikt zijn voor menselijke consumptie. Winkels met een vloeroppervlakte kleiner dan 400 vierkante meter zijn daarvan vrijgesteld.
De Tweede Kamer had aan Van Dam gevraagd of hij dergelijke wetgeving ook in Nederland zou willen invoeren. Die blijkt daar niets voor te voelen.
Hele keten
Volgens de staatssecretaris moet de hele voedselketen zich gezamenlijk inspannen om verspilling tegen te gaan. Hij vindt het niet goed om slechts een schakel aan te pakken.
Bovendien brengt dergelijke wetgeving behoorlijke uitvoerings- en handhavingskosten met zich mee, stelt Van Dam. 'Ik vind dat we dan ook terughoudend moeten zijn met het invoeren van dit soort wetten.'
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

JOHN DEERE X107 ZITMAAIER MY 2026 (HIL) #781556
Gebruikt, P.O.A.
-

Gewichtblok 450 KG ECO
Gebruikt, P.O.A.
-

Kuhn GF 10803
Gebruikt, P.O.A.
-

Valtra T202D
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Ondernemer/ Bedrijfsleider Fruitteelt (met participatie mogelijkheid)
Landgilde - Goirle
Vakspecialist / Docent Teelt
Lentiz MBO Middelharnis - Sommelsdijk
Medewerker schadeverzekeringen
Vereinigte Hagel agrarische verzekeringsmaatschappij - Smilde, Midden-Drenthe
Directeur
BoerenNatuur Zuid-Hollandse Delta - Westmaas, Nederland
Duurzaamheidsadviseur agrarische sector
EVO Kompas - Oirschot
Weer
-
Vrijdag20° / 11°5 %
-
Zaterdag20° / 10°5 %
-
Zondag19° / 9°5 %















