De Kampereilanden zijn al meer dan 650 jaar in het bezit van de stad Kampen. In de veertiende eeuw werd de agrarische grond opgedeeld in erven en sindsdien worden die verpacht. Doordat het gebied door de werking van de IJssel en de Zuiderzee steeds aangroeide, nam het aantal erven ook toe: van acht erven in 1432, tot veertig in 1594, zeventig in 1782 en honderd in 1880.
Dat alle boeren op Kampereiland pachters zijn heeft gevolgen voor de structuur van de landbouw. Opschalen door grond te kopen is bijvoorbeeld lastig. Op Kampereiland werken relatief veel boeren samen. Op die manier kunnen ze groeien.
Eind vorig jaar is het boek ‘Uit rivier en zee geboren’ gepresenteerd. Auteur Geuje van der Linde heeft hierin van elk van de honderd erven een beschrijving opgenomen. Hij schetst hoe de brede maatschappelijke en agrarische ontwikkelingen van invloed waren op het leven en werken op de Kampereilander pachterven.
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners



Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
Andex 300
Gebruikt, € 1.250
-
Gewichtblok 450 KG ECO
Gebruikt, P.O.A.
-
Gewichtblok 1050 KG BOX ECO
Gebruikt, P.O.A.
-
Husqvarna Zitmaaier / tuintrekker R318X (LH) #39507
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Toezichthouder Stikstof
Recruitment Marketeers - NL
Weer
-
Donderdag27° / 11°20 %
-
Vrijdag23° / 13°20 %
-
Zaterdag16° / 6°10 %