EU: 160 miljoen voor aanpak dierziekten
De Europese Unie trekt dit jaar ruim 160 miljoen euro uit voor de bestrijding van dierziektes en voor programma's ter verbetering van de diergezondheid. De Europese Commissie heeft dat bekend gemaakt.

Veruit het grootste bedrag, 62 miljoen euro, is bestemd voor de bestrijding van rundertuberculose. Op de tweede plaats staat rabies (hondsdolheid) met 26 miljoen euro.
Afrikaanse varkenspest
Voor de aanpak van Afrikaanse varkenspest staat 7 miljoen euro op de begroting. Dat zal vooral worden besteed in de vier landen waar deze ziekte sinds 2013 heeft toegeslagen.
Volgens de Europese Commissie worden goede resultaten geboekt met de diergezondheidsprogramma's. Zo wordt nu in de hele EU jaarlijks nog maar goed 200 keer hondsdolheid vastgesteld bij in het wild levende dieren. In 2007 was dat nog ruim 800 keer.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners



Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
Gewichtblok 1050 KG BOX ECO
Gebruikt, P.O.A.
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X167 (WCH) #60943
Gebruikt, € 5.247
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X167 (HG) #692194
Gebruikt, € 5.247
-
Fendt 716 Vario COM3
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Campagne Marketeer
LTO Bedrijven - Wageningen, Nederland
Toezichthouder Stikstof
Recruitment Marketeers - NL
Weer
-
Donderdag26° / 10°10 %
-
Vrijdag30° / 15°60 %
-
Zaterdag26° / 17°30 %