Meer melk bij grotere worp
Een grotere worp leidt tot een hogere biest- en melkproductie. Wel daalt het eiwitgehalte in de melk.
Dat blijkt uit onderzoek aan de universiteiten van Aarhus en Kopenhagen, meldt veearts.nl.
De Deense wetenschappers onderzochten de interactie tussen de biest- en melkproductie van zeugen. Voor de studie werden 121 zeugen en ruim 2.000 biggen gebruikt.
Biestfase
De worpgrootte bleek van groot belang voor de productiviteit van zeugen tijdens de biestfase. Het onderzoek toonde ook dat een hoge biest- en melkproductie aan het begin van de lactatie, een positief effect heeft op de melkgift in de rest van de lactatie.
Eiwitgehalte
Wel daalde het eiwitgehalte in de melk van de productieve zeugen. Dit kan er volgens de onderzoekers op wijzen dat de hoogproductieve zeugen ondervoed waren voor wat betreft eiwit of essentiële aminozuren.
Varkenshouders zouden daarom bij het voeren van lacterende zeugen meer moeten focussen op de worpgrootte.
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

Pottinger Novacat 302 achtermaaier 3mtr
2020, P.O.A.
-

Toro Z-Master 4000
2022, P.O.A.
-

Gebruikt, P.O.A.
-

Kuhn GF 6000
1989, P.O.A.
Vacatures
Administratief medewerker Akker,- Land of Tuinbouw
Wageningen University & Research - Wageningen
Voorzitter vakgroep Geitenhouderij
LTO Nederland - NL
Bestuurslid Vakgroep Konijnenhouderij
LTO Nederland - NL
Weer
-
Donderdag17° / 3°0 %
-
Vrijdag18° / 3°0 %
-
Zaterdag16° / 3°10 %














