Fries voorschrift bejagen gans aangepast
Provincie Fryslân past het voorschrift om ganzen te bejagen in de winter aan. Jagers en de Faunabeheereenheid vonden de verordening te onduidelijk.
Om te voorkomen dat de tekst in de verordening op twee manieren wordt uitgelegd, is de tekst aangepast en daarmee een nieuwe verordening vastgesteld. Op ganzen die hoger vliegen dan 35 meter wordt niet geschoten.
Lager vliegende ganzen kunnen landen op grasland dat daar niet voor is bedoeld. Die ganzen mogen worden verjaagd van zonsopgang tot een uur voor zonsondergang (met ondersteunend afschot).
Foerageergebieden
Net als vorig jaar komen er komende winter ook foerageergebieden. Deze afspraken op hoofdlijnen worden in de verordening vastgesteld.
De hoofdlijnen moeten nu worden uitgewerkt in heldere afspraken tussen boeren, jagers en natuurorganisaties.
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

JOHN DEERE X590 ZITMAAIER INCL 54A MAAIDEK (HIL) #692209
Gebruikt, € 10.891
-

Evers 11 tands (BRU) #776608
Gebruikt, € 950
-

John Deere 6R 250 trekker (REU) #778488
Gebruikt, P.O.A.
-

John Deere 6145R (WOL) #57811
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Redacteur Business & Markten
Nieuwe Oogst - Zwolle, Nederland
Agriwerker
Stichting Proefboerderijen Noordelijke Akkerbouw - Munnekezijl, Noordoost-Friesland
Agrarisch Onderzoeker/Projectleider
Stichting Proefboerderijen Noordelijke Akkerbouw - Munnekezijl En Nieuw Beerta
Agrarisch medewerker
KWS Benelux BV - Nagele (Noordoostpolder)
Manager Proefvelden
KWS Benelux BV - Nagele (Noordoostpolder)
Weer
-
Woensdag23° / 13°50 %
-
Donderdag28° / 15°20 %
-
Vrijdag33° / 19°50 %














