Fries voorschrift bejagen gans aangepast
Provincie Fryslân past het voorschrift om ganzen te bejagen in de winter aan. Jagers en de Faunabeheereenheid vonden de verordening te onduidelijk.
Om te voorkomen dat de tekst in de verordening op twee manieren wordt uitgelegd, is de tekst aangepast en daarmee een nieuwe verordening vastgesteld. Op ganzen die hoger vliegen dan 35 meter wordt niet geschoten.
Lager vliegende ganzen kunnen landen op grasland dat daar niet voor is bedoeld. Die ganzen mogen worden verjaagd van zonsopgang tot een uur voor zonsondergang (met ondersteunend afschot).
Foerageergebieden
Net als vorig jaar komen er komende winter ook foerageergebieden. Deze afspraken op hoofdlijnen worden in de verordening vastgesteld.
De hoofdlijnen moeten nu worden uitgewerkt in heldere afspraken tussen boeren, jagers en natuurorganisaties.
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners



Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
Toro ZS 4200T
2012, P.O.A.
-
Kuhn Ploeg Vari Master (RL) #28242
Gebruikt, P.O.A.
-
John Deere Tractor 6155R (ZOB) #695259
Gebruikt, P.O.A.
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X117R (MG) #30587
Gebruikt, € 4.148
Vacatures
Campagne Marketeer
LTO Bedrijven - Wageningen, Nederland
Meewerkend voorman/-vrouw teelt
IBN - Beugen
Projectmedewerker biodiversiteit
Agrarische Natuurvereniging Oost Groningen - Vlagtwedde, Westerwolde
Medewerker Agrarisch Natuurbeheer
Agrarische Natuurvereniging Oost Groningen - Vlagtwedde, Westerwolde
Weer
-
Donderdag23° / 15°20 %
-
Vrijdag24° / 11°15 %
-
Zaterdag24° / 13°20 %