Protest tegen breken ganzennekken
De Dierenbescherming verzet zich tegen het gebruik van een apparaat om de nek van ganzen te breken. Provincie Gelderland heeft ingestemd met deze methode om de ganzenoverlast aan te pakken.

Het omstreden apparaat wordt, in opdracht van Faunabeheereenheid Gelderland, door V&T Faunabeheer ingezet. De Dierenbescherming noemt het 'buitengewoon dieronvriendelijk en daarom ethisch niet verantwoord' om ganzen op deze manier te doden.
Onwettig
De organisatie stelt dat de methode niet voorkomt op de lijst van middelen om dieren te doden in de Flora- en faunawet. Daarom zou het gebruik ervan illegaal zijn.
Inmiddels heeft de Dierenbescherming de provincie gevraagd het besluit om ganzen te doden door het breken van nekken in te trekken. Bij de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit is een handhavingsverzoek uitgezet om het gebruik per direct te stoppen.
Vergassen
Gelderland heeft ook toestemming verleend om ganzen te vergassen. De Dierenbescherming wil dat dat besluit eveneens wordt teruggedraaid.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners


Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
Lely Hibiscus 765 SD
2012, P.O.A.
-
T6.180 DC StageV
Gebruikt, € 144.900
-
Case Maxum 5140 Plus
Gebruikt, P.O.A.
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X380 (ZOB) #692959
Gebruikt, € 6.793
Vacatures
Campagne Marketeer
LTO Bedrijven - Wageningen, Nederland
Toezichthouder Stikstof
Recruitment Marketeers - NL
Weer
-
Dinsdag17° / 11°40 %
-
Woensdag21° / 6°10 %
-
Donderdag27° / 10°10 %