'Mineralenconcentraat geen kunstmest'
De Europese Commissie (EC) wil de mogelijkheid bekijken om mineralenconcentraat op te nemen in de meststoffenverordening. Maar het lijkt nog geen vervanger van kunstmest te worden.
'De kwaliteit van het Nederlandse concentraat is nog niet te vergelijken met kunstmest', laat de Europese Commissie weten in antwoord op vragen van de Nederlandse Europarlementariër Jan Huitema.
'De meest recente wetenschappelijke gegevens en veldproeven, verstrekt door Nederland, tonen aan dat mineraalconcentraat, ondanks betere agronomische prestaties dan onverwerkte mest, nog niet te vergelijken is met minerale meststoffen in termen van efficiëntie en milieuprestaties.'
Organisch mest
Mogelijk wordt mineralenconcentraat wel opgenomen in de meststoffenverordening. Het concentraat wordt dan als organische meststof beschouwd, afhankelijk van het gehalte aan nutriënten en aan resterende organische stoffen.
Daarmee lijkt het er niet op dat het concentraat kan worden gebruikt bovenop de gebruiksnorm dierlijke mest.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners


Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
John Deere 6R 230 trekker (LIE) #775177
Gebruikt, P.O.A.
-
JOHN DEERE 6R 155 TREKKER (STE) #27195
Gebruikt, P.O.A.
-
JOHN DEERE X940 COMPACTTREKKER (BRU) #694554
Gebruikt, P.O.A.
-
John Deere 6140R trekker (BIE) #57072
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Vertegenwoordiger M/V
KI Kampen - Dalfsen, Nederland
Administratief medewerker akker-, land- of tuinbouw
Wageningen University & Research - Wageningen
Meewerkend voorman/-vrouw teelt
IBN - Beugen