VVD: EC werkt groene kunstmest tegen
Europese regelgeving houdt het gebruik van mineralenconcentraat als kunstmestvervanger tegen. De VVD wil duidelijkheid over de stand van zaken.
De Europese Commissie (EC) heeft nog steeds geen toestemming gegeven om mineralenconctraat als kunstmestvervanger in te zetten. 'Dat frustreert de Nederlandse innovatiekracht', zegt Helma Lodders van de VVD.
Zij heeft vragen gesteld aan staatssecretaris Sharon Dijksma (EZ) over de inzet van Nederland om het mineralenconcentraat als kunstmestvervanger toegestaan te krijgen.
Kunstmest
Lodders: 'Door het gebruik van mineralenconcentraat kan de import van fosfaat uit derde landen worden verminderd. Daarbij kan het gebruik van kunstmest omlaag'.
Het gebruik van 'Groene kunstmest' wordt belemmerd door de Europese nitraatrichtlijn. Het kan niet worden opgenomen in de Verordening voor meststoffen omdat dierlijke mestproducten niet voldoen aan de technische productspecificaties die worden opgelegd in deze Verordening.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

John Deere 6R 155 trekker (HEN) #27195
Gebruikt, € 129.500
-

Pöttinger HIT 910NZ schudder
2013, P.O.A.
-

Valtra S 353
Gebruikt, P.O.A.
-

Triltandcultivator (LIE) #694500
Gebruikt, € 250
Vacatures
Medewerker schadeverzekeringen
Vereinigte Hagel agrarische verzekeringsmaatschappij - Smilde, Midden-Drenthe
Directeur
BoerenNatuur Zuid-Hollandse Delta - Westmaas, Nederland
Duurzaamheidsadviseur agrarische sector
EVO Kompas - Oirschot
Financieel administratief medewerker agrarisch
Wageningen Universiteit/ Wageningen University - Meijel, Peel En Maas
Verkoper Binnendienst Glastuinbouw
KaRo BV - Zwaagdijk, Noord-Holland,
Weer
-
Zaterdag20° / 15°20 %
-
Zondag18° / 14°70 %
-
Maandag18° / 12°15 %















