Kamer wil onderzoek alternatief dierrechten
De Tweede Kamer wil naast dierrechten meer inzicht in de mogelijkheden om de fosfaatproductie door de melkveehouderij te reguleren.
Het fosfaatplafond voor de Nederlandse veehouderij komt dichterbij. Staatssecretaris Sharon Dijksma (EZ) bereidt wetgeving voor om dierrechten voor melkvee in te voeren als de sector door het fosfaatplafond heengaat.
Maar de Kamer vindt dat ook andere opties om de fosfaatproductie door de melkveehouderij moeten worden uitgewerkt.
Uitwerking
De ChristenUnie (CU) diende, gesteund door CDA en SGP, een motie in waarin Dijksma werd gevraagd om al eind mei met de uitwerking van de alternatieven te komen. VVD, PvdA, SP, PVV, D66, GroenLinks en de PvdD steunden dat voorstel.
'Het invoeren van dierrechten stimuleert boeren om een zo hoog mogelijke melkproductie per koe te realiseren', stelt CU-Kamerlid Carla Dik-Faber. 'En het jaagt melkveehouders op hoge kosten.'
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

JOHN DEERE X107 ZITMAAIER (STE) #691830
Gebruikt, € 3.289
-

JOHN DEERE X380 ZITMAAIER (LIE) #692279
Gebruikt, € 6.793
-

GA4101GM
Gebruikt, € 1.950
-

KUHN VARI-MASTER PLOEG (REU) #28242
Gebruikt, € 42.500
Vacatures
Beleidsmedewerker Boomkwekerij
Royal Anthos - Hillegom
Teamleider teelt
IBN - Schaijk
Technisch Specialist
Pater Bloembollen - Spierdijk
Internationaal Accountmanager
Schaap Holland BV - Biddinghuizen
Stagiair(e) Redacteur Akker- en Tuinbouw
Nieuwe Oogst - NL
Weer
-
Donderdag14° / 10°30 %
-
Vrijdag11° / 8°100 %
-
Zaterdag8° / 6°85 %















