Planten kunnen insecten uit elkaar houden
De genen van planten zijn in staat om verschillende insectensoorten te herkennen, melden Amerikaanse onderzoekers in tijdschrift Frontiers in Plant Science.
Als rupsen aan een plant van het geslacht Arobidopsis (kruidachtige planten uit de kruisbloemenfamilie) knagen, worden bijvoorbeeld andere genen actief dan wanneer bladluizen van de bladeren eten.
De genetische reactie verschilt zelfs sterk per luizen- of rupsensoort, melden de onderzoekers.
Rupsen en bladluizen
De onderzoekers lieten vier verschillende soorten insecten los op de bladeren: twee soorten rupsen en twee soorten bladluizen.
Bij de planten die door twee verschillende bladluizen werden aangevallen, bleek dat er duidelijk verschil is in de genen die actief worden.
Slechts een kwart van de genetische verandering in de planten kwam overeen. Bij rupsen slechts 10 procent.
Verrassend
Hoofdonderzoeker Jack Schultz vindt het niet verrassend dat planten op rupsen anders reageren dan op luizen. Wel op twee soorten insecten die zich op eenzelfde wijze voeden.
Planten kunnen blijkbaar insecten uit elkaar houden en daar verschillend op reageren.
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

JOHN DEERE 4066M COMPACTTRACTOR (ZUI) #777838
Gebruikt, P.O.A.
-

Kuhn GA381 1 elements hark
Gebruikt, P.O.A.
-

JOHN DEERE X167 ZITMAAIER (ZUI) #692192
Gebruikt, € 5.417
-

Valtra T190
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
(Senior) Consultant Transitie Landelijk gebied
Deloitte Nederland - Amsterdam
Regiohoofd Noord Bedrijveninformatienet
Wageningen University & Research - Drachten, Smallingerland
Administratief medewerker Akker,- Land of Tuinbouw
Wageningen University & Research - Wageningen
Voorzitter vakgroep Geitenhouderij
LTO Nederland - NL
Bestuurslid Vakgroep Konijnenhouderij
LTO Nederland - NL
Weer
-
Woensdag15° / 5°0 %
-
Donderdag15° / 2°0 %
-
Vrijdag12° / 4°5 %














