ChristenUnie wil muizendebat
De Friese ChristenUnie gaat zich sterk maken voor een debat over de muizenschade in de Tweede Kamer.
Dat deelde Statenlid Anja Haga de ruim zevenhonderd aanwezige boeren vanmiddag mee in het Abe Lenstrastadion in Heerenveen.
Onbegrijpelijk
Haga zei het 'onbegrijpelijk' te vinden dat landbouwstaatssecretaris Sharon Dijksma 'zo ontzettend langzaam' heeft gereageerd op vragen over een ontheffing op het scheurverbod.
De ChristenUnie vindt dat de schade, nu zo'n 75 miljoen euro niet volledig onder het ondernemersrisico valt. Dat vindt ook het CDA. PvdA en VVD wilden zich hier nog niet over uitspreken. Volgens hen is meer onderzoek nodig.
PvdA'er Douwe Hoogland pleitte wel voor een Fries muizenplan. Hij zegde toe hierin 'direct' het voortouw te nemen.
Niet trekken
Volgens een jonge melkveehouder uit Jirnsum is het hard nodig dat de politiek met financiële steun komt. 'De schade op mijn bedrijf ligt al ver boven de 2 ton. Ik ben drie jaar melkveehouder. Dit ga ik niet trekken.'
Zijn noodkreet kon op applaus van veel collega's rekenen.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners




Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
New Holland T7.220 Auto Command
2014, P.O.A.
-
Fendt Lotus 1250T schudder
2024, P.O.A.
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X147R (ETT) #692320
Gebruikt, € 4.999
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker Overig (EMT) #695857
Gebruikt, € 1.100
Vacatures
Administratief medewerker akker-, land- of tuinbouw
Wageningen University & Research - Wageningen
"Wij zoeken jou, natuurlijk!" Een gedreven veldmedewerker met oog voor gezonde landbouw.
Coöperatie Natuurrijk Limburg - Roermond
Meewerkend voorman/-vrouw teelt
IBN - Beugen
Weer
-
Zondag22° / 15°60 %
-
Maandag20° / 12°30 %
-
Dinsdag20° / 12°25 %