Muizenschade rond 75 miljoen euro
De schade die boeren lijden door muizen ligt rond de 75 miljoen euro. Het gaat om gemiddeld 100.000 euro per bedrijf.
Dat rekende accountant en melkveehouder Andries Jan de Boer de ruim 750 aanwezigen vanmiddag voor op de actiedag muizen in Heerenveen.
De Boer maakte de berekeningen op basis van de 750 meldingen die bij het muizenmeldpunt van LTO Noord zijn binnengekomen. Het gaat om ruim 35.000 hectare beschadigd grasland.
Kringloopwijzer
In zijn berekeningen neemt de accountant de herstelkosten mee, kosten als gevolg van gederfde voeropbrengsten, kosten als gevolg van muizenbestrijding en extra arbeid en het nadeel in de Kringloopwijzer.
Omdat de toekomstige ruimte voor plaatsing van mest gebaseerd wordt op een rollend jaargemiddelde van drie afgesloten jaren uit het verleden, heeft de opbrengstderving in deze jaren gevolgen voor de toekomstige ruimte, stelt De Boer.
De accountant gaat uit van 295 euro per zwaarst getroffen hectare.
· Lees meer hierover deze zaterdag in Nieuwe Oogst, editie Noord
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

Kuhn FC313-F frontmaaier
Gebruikt, P.O.A.
-

Lely Splendimo 320FC Frontmaaier
2015, P.O.A.
-

Lely Splendimo 900MC vlindermaaier
2015, P.O.A.
-

John Deere 6100M trekker (DAA) #697386
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Beleidsmedewerker Boomkwekerij
Royal Anthos - Hillegom
Teamleider teelt
IBN - Schaijk
Technisch Specialist
Pater Bloembollen - Spierdijk
Vacature veldmedewerker Agrarisch Natuur en Landschapsbeheer (ANLb)
BoerenNatuur Brabant Oost - NL
Internationaal Accountmanager
Schaap Holland BV - Biddinghuizen
Weer
-
Zaterdag12° / 7°95 %
-
Zondag10° / 6°95 %
-
Maandag11° / 6°90 %














