Muizenschade rond 75 miljoen euro
De schade die boeren lijden door muizen ligt rond de 75 miljoen euro. Het gaat om gemiddeld 100.000 euro per bedrijf.
Dat rekende accountant en melkveehouder Andries Jan de Boer de ruim 750 aanwezigen vanmiddag voor op de actiedag muizen in Heerenveen.
De Boer maakte de berekeningen op basis van de 750 meldingen die bij het muizenmeldpunt van LTO Noord zijn binnengekomen. Het gaat om ruim 35.000 hectare beschadigd grasland.
Kringloopwijzer
In zijn berekeningen neemt de accountant de herstelkosten mee, kosten als gevolg van gederfde voeropbrengsten, kosten als gevolg van muizenbestrijding en extra arbeid en het nadeel in de Kringloopwijzer.
Omdat de toekomstige ruimte voor plaatsing van mest gebaseerd wordt op een rollend jaargemiddelde van drie afgesloten jaren uit het verleden, heeft de opbrengstderving in deze jaren gevolgen voor de toekomstige ruimte, stelt De Boer.
De accountant gaat uit van 295 euro per zwaarst getroffen hectare.
· Lees meer hierover deze zaterdag in Nieuwe Oogst, editie Noord
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

Evers 11 tands (BRU) #776608
Gebruikt, € 950
-

John Deere 6R 155 trekker (ZAN) #64179
Gebruikt, P.O.A.
-

JOHN DEERE X147R ZITMAAIER (ZUI) #692965
Gebruikt, € 5.168
-

Fendt 720 SCR
2012, P.O.A.
Vacatures
Proefveldmedewerker gewasonderzoek
Wageningen University & Research - Wageningen
(Senior) Consultant Transitie Landelijk gebied
Deloitte Nederland - Amsterdam
Regiohoofd Noord Bedrijveninformatienet
Wageningen University & Research - Drachten, Smallingerland
Administratief medewerker Akker,- Land of Tuinbouw
Wageningen University & Research - Wageningen
Voorzitter vakgroep Geitenhouderij
LTO Nederland - NL
Weer
-
Donderdag16° / 1°0 %
-
Vrijdag13° / 3°5 %
-
Zaterdag13° / 2°0 %














